Deneme Veritabanları

 

Turcademy

Erişim Adresi: www.turcademy.com

Eğitim Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=mRGzEDfpE70&t=139s

Erişim Süresi: 31.12.2023

DEPREM AFATI

 

 

Turcademy, Türkiye'de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye'deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur. 

Türkiye'deki 20 yayınevinin yayınlamış olduğu farklı alanlarda 10.000'in üzerinde Türkçe akademik kitap Turcademy veri tabanı üzerinden kullanıma sunulmaktadır. Turcademy veri tabanı bünyesinde Sosyal ve Beşeri Bilimler, Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Mühendislik Bilimleri, Güzel Sanatlar, Hukuk ve Kültür Koleksiyonları içerisinde ders kitabı, akademik kitap niteliğindeki binlerce Türkçe kitap kullanıcılar ile buluşmaktadır. 

Turcademy platformu ile birlikte Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Astana Yayınları, Der Yayınları, Efil Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Literatür Yayıncılık, Müzik Eğitimi Yayınları, Nobel Tıp Kitabevleri, Palme Yayınevi, Pegem Akademi Yayıncılık, Phoenix Yayınevi, Seçkin Yayıncılık, Siyasal Kitabevi, Yapı Kredi Yayınları, Yeditepe Yayınevi, Yeni İnsan Yayınevi'ne ait kitaplar yer almaktadır.

 

BSOL ONLINE (BS, ISO, EN, IEC) Uluslararası Standartlar/teknik doküman

 

 BSOL Erişim adresi: https://bsol.bsigroup.com

DEPREM AFATI

Erişim süresi: 19 Mayıs 2023 tarihine kadar tam metin  VIEW ONLY erişimi açık olacaktır.

 

DEPREM AFATI dolayısıyla BSI firma yetkilileri ile görüşmelerimiz sonucunda, Afet Bölgesindeki araştırmacıları ve öğrencileri desteklemek amacıyla, BSOL Online destek erişimine açmıştır.

 

90.000 ‘in üzerine BSOL ONLINE (BS, ISO, EN, IEC) Uluslararası Standartlar/teknik doküman, depremden etkilenen üniversitelerin IP adresleri üzerinden, 19 Mayıs tarihine kadar tam metin  VIEW ONLY erişimi açık olacaktır.

 

.

İçerik listesi : https://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/bsoliceriklistesi.xlsx

Kullanim kilavuzu : https://www.geminibilgi.com.tr/dosyalar/BSI%20standartlar%20kullanim%20kilavuzu%20%20-%20Turkce.pdf

Broşür : https://www.geminibilgi.com.tr/images/userfiles/BSOL_brosuru.pdf

Standartlarin eğitimde kullanimi ile ilgili video (case study) https://www.youtube.com/watch?v=2KjElHAl7Y8&feature=youtu.be

 

The Company of Biologists

 

Erişim adresleri

Development = https://journals.biologists.com/dev

Journal of Cell Science = https://journals.biologists.com/jcs

Journal of Experimental Biology = https://journals.biologists.com/jeb

Disease Models & Mechanisms = https://journals.biologists.com/dmm

Biology Open = https://journals.biologists.com/bio

 

DEPREM AFATI

2023 yılı sonuna kadar erişime açılmıştır.

 

DEPREM AFATI dolayısıyla Temsilcisi olduğumuz, Biyoloji ve biyomedikal alanlarında araştırma ve çalışmayı teşvik etmek amacıyla 1925 yılında kurulmuş olan The Company of Biologists tarafından abonelik ve açık erişim sunulan aşağıdaki dergiler deprem felaketinden etkilenen üniversiteler için Temsilcisi olduğumuz, Biyoloji ve biyomedikal alanlarında araştırma ve çalışmayı teşvik etmek amacıyla 1925 yılında kurulmuş olan The Company of Biologists tarafından abonelik ve açık erişim sunulan aşağıdaki dergiler deprem felaketinden etkilenen üniversiteler için 2023 yılı sonuna kadar erişime açılmıştır.  

 

OSMOSIS video eğitim platformu

 

Erişim Linki: https://www.osmosis.org/cohort-invite?id=2709&k=RiaNIJ5jQzWr06h_GI338UknQ3u79MKX

DEPREM AFATI

 

 

DEPREM AFATI dolayısıyla Elsevier firması tarafından sunulan Tıp fakülteleri için video eğitim platformu “OSMOSIS” erişiminiz 24 Haziran tarihine kadar açılmıştır.  

 

The Cochrane Library

 

Erişim Linki: https://www.cochranelibrary.com/

DEPREM AFATI

 

 

DEPREM AFATI dolayısıyla firma tarafından   01.MART 2023 tarihinden itibaren  üniversitenizin kullanımına sunulmuştur  


• 8,500+ sistematik review, +1,800,000 trial, +2,400 protokol ve +3,000 Cochrane Clinical Answers (klinik soru ve cevap)

• 355.000’den fazla Epistemonikos Sistematik İncelemesi

• PICO Araması

• Her ay 30+ yeni review

Academindex Atıf Veritabanı

 

Erişim Linki: https://www.academindex.com/

DEPREM AFATI

 

 

Deneme erişim süresi: 20.12.2022-10 Ocak 2023 tarihine kadar deneme erişimi ile üniversitenizin kullanımına sunulmuştur  

Marmara Üniversitesi Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren Academindex’te sağlık, fen ve sosyal bilimler alanlarında dünyanın farklı coğrafyalarından 3500’den fazla dergide ve 1 milyondan fazla makalede atıf, yazar, makale, anahtar kelime, konu ve kaynakça taraması yapılabilmektedir. Üniversitenizin mensupları “kurum e-postalarıyla üye olarak” Academindex’i kullanmaya başlayabilirler.

HukukTürk Veri Tabanı

 

Erişim Linki: https://www.hukukturk.com

 

 

 

Deneme erişim süresi: 09.11.2022-31.12.2022 tarihleri arasında “DENEME ERİŞİMİ”nize açılmıştır  
1928 -2022 yıllarını içeren 300.000 kayıtlık KAYNAKÇA çalışmamız aşağıdaki Akademik alanları kapsamaktadır.HUKUK, ULUSLARARASI İLİŞKİLER, İKTİSAT, İŞLETME, SİYASİ BİLİMLER, EKONOMİ,KAMU YÖNETİMİ

Lehcediz

 

Erişim Linki: http://lehcediz.com/

 

 

 

Deneme erişim süresi: 04.11.2022-04.12.2022  

LEHÇEDİZ Sözlüğü, Türk Edebiyatının tüm tarihsel ve çağdaş metinleri; Türk Dünyası Edebiyatlarının önemli metinleri üzerinde veriler sunan kapsamlı bir veri tabanıdır. İçerisinde yer alan tüm metinlerin her bir sözcük ve sözcük grupları ayrı ayrı anlamlandırılmış ve gruplandırılmıştır.

Artık kalın sözlükleri taşımadan; bilimsel araştırmalar için binlerce sayfa çevirmeden saniyeler araştırmalar sonuçlandırılmaktadır. Sadece internet erişimi olan bir sistem  ile bilimsel bir kitap veya makale için binlerce veri elde edilebilmektedir. Tarih ,Türk Dili ve Edebiyatı, Türkçe, Çağdaş Türk Lehçeleri, Kütüphanecilik vb. bölümler ve metinler üzerinde araştırma ihtiyacı olan tüm bölümler için ideal ve TEK kaynaktır.

Lexiqamus

 
Erişim Adresi :http://www.lexiqamus.com

Türkçe tanıtım ve kullanım kılavuzuna buradan erişebilirsiniz

 

 

Deneme erişim süresi: 03.11.2022-03.12.2022  
 

Wikilala, eOsmanlıca ve Kelime.com veritabanları

Erişim Adresi :   Erişim içinhttps://www.wikilala.com/ Sosyal bilimler başta olmak üzere hemen hemen tüm kategorilerde Osmanlı ve Erken Cumhuriyet dönemine ait (1729-1950) gazete, dergi ve kitaplara erişim sağlayan Wikilala veritabanı
Erişim Adresi :   Erişim için: https://eosmanlica.com/ e-Osmanlıca veri tabanı, Osmanlı Türkçesini en kolay ve en doğru tekniklerle öğretebilmeyi hedefleyen toplam 79 dersten oluşan bir eğitim platformudur. Bu platforma özel kurgulanan oyunlaştırılmış (doğru/yanlış, eşleştirme, şıklı ve gördüğünü yaz vb.) sistemle e-Osmanlıca, 7'den 70'e ilgili herkese hitap edecek ve öğretecek şekilde tasarlanmıştır.
Erişim Adresi :   Erişim için: https://kelime.com/ Kelime.com veri tabanı, onlarca sözlük içerisinde aradığınız kelimenin dil, tür, anlam ve etimolojik köken bilgisini sunan, aranan kelimenin benzerlerini ve türevlerini bulan, aynı zamanda yıpranma ve silinmeden dolayı okunamayan kelimeleri çözümlemeye yarayan bir sözlükler veri tabanıdır.
 

Son erişim tarihi: 31.11.2022

 
Geri bildirim formu için tıklayınız.

Turcademy veri tabanı

 
Erişim Adresi :   http://www.turcademy.com Eğitim Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=mRGzEDfpE70&t=139s
Son erişim tarihi: 02.12.2022

Turcademy platformundan kullanıcıların faydalanabilmeleri için, kurumumuzun IP aralıklarından girmeleri ve Turcademy veri tabanına kayıt olmaları gerekmektedir. Kayıt için kurumsal mail adreslerini girmeleri gerekiyor. Kurumsal mailler için sistemde kayıtlı @ksu.edu.tr uzantısı olmalıdır.

Turcademy, Türkiye'de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye'deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur.

Türkiye'deki 20 yayınevinin yayınlamış olduğu farklı alanlarda 10.000'in üzerinde Türkçe akademik kitap Turcademy veri tabanı üzerinden kullanıma sunulmaktadır. Turcademy veri tabanı bünyesinde Sosyal ve Beşeri Bilimler, Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Mühendislik Bilimleri, Güzel Sanatlar, Hukuk ve Kültür Koleksiyonları içerisinde ders kitabı, akademik kitap niteliğindeki binlerce Türkçe kitap kullanıcılar ile buluşmaktadır.

Turcademy platformu ile birlikte Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Astana Yayınları, Der Yayınları, Dora Yayınevi, Efil Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Literatür Yayıncılık, Müzik Eğitimi Yayınları, Nobel Tıp Kitabevleri, Palme Yayınevi, Pegem Akademi Yayıncılık, Phoenix Yayınevi, Seçkin Yayıncılık, Siyasal Kitabevi, Yapı Kredi Yayınları, Yeditepe Yayınevi, Yeni İnsan Yayınevi'ne ait kitaplar yer almaktadır.

 

 
Geri bildirim formu için tıklayınız.

Cambridge Journals Online

 
Erişim Adresi :  https://www.cambridge.org/core/  
Erişim tarihleri : Son erişim tarihi: 30/11/2022  

Kasım ayının sonuna kadar Cambridge University Press’ten aşağıdaki kaynakları deneme erişiminize açtık.

 • Cambridge Journals Online Dergi paketi – 450’den fazla dergiye tam metin erişim
 • Cambridge University Press eBooks – 44,000’den fazla elektronik kitap

Cambridge Journals Online dergi paketine abone olan kurumlar, yazarları için ücretsiz makale yayımlama hakkını da elde etmektedir. Cambridge University Press eBooks paketi EBA anlaşması kapsamında yıllık ücret ile açılmaktadır ve bu süre sonunda kullanılan elektronik kitaplar koleksiyonunuza ödemiş olduğunuz tutar karşılığı gelecek biçimde – içinden seçim yaparak- eklenmektedir.

 

 
Geri bildirim formu için tıklayınız.

MEDOTOMY

 

Erişim Adresleri:  https://www.medotomy.com/

Deneme erişim süresi: 31 Ağustos 2022  tarihine kadar erişime açıktır.

Önemli Not:Erişim için öğrencilerinizin erişim adresinden kurumsal emailleri (…@…edu.tr) ile sağ üstteki “kayıt ol” alanından şifrelerini oluşturarak kayıt yapması gerekmektedir.

 

Medotomy nedir?

Medotomy dijital bir tıp eğitimi platformudur. İçerisinde TUS, USMLE ve komite sınavlarına yönelik kapsayıcı ve eksiksiz eğitimleri bulabilirsiniz.

Medotomy nasıl kullanılır?

Aşağıdaki drive linki ile hem video hem de yazılı olarak sisteme nasıl kaydolacağınızı ve nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

www.geminibilgi.com.tr/dosyalar/Medotomy_Kullanma_Kilavuzu_Video.mp4

 

 


 

 

Özet olarak Medotomy'nin avantajları nelerdir?

 1. 11 TUS kitabı (6 temel bilim + 5 klinik bilim) ve bu kitaplarla entegre konu anlatımları içerisinde barındıran ilk dijital eğitim platformudur
 2. Tüm eğitmenlerimiz öncesinde fiziki TUS eğitim kurumlarında görev almış ve eğitim vermiş tecrübeli ve alanında yetkin eğitmenlerdir
 3. Klasik eğitimin dışında binlerce mnemonik (hafıza yardımcı öğrenme tekniği) ile eğitimlerimiz zenginleştirilmiştir
 4. TUS kitaplarımız ciddi şekilde görselleştirilmiştir ve okuyucu dostu şekilde hazırlanmıştır 
 5. Derslerimize 7/24 ve sınırsız (dinleme sınırı olmadan) ulaşabilirsiniz.
 6. Tıp eğitimi alanında kullanıcı kolaylığı açısından en pratik ve en kolay eğitim platformudur
 7.  
 8. Medotomy kurucusu ve eğitim sorumlusu Dr. Furkan Hamamcı’nın anlatımıyla platform hakkında daha fazla bilgi almak için uygun olan gün ve saatteki eğitimlerimize kayıt olarak katılabilirsiniz.
 9. 10 Haziran Cuma 12.30 https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZAlceiqqD8tEtaillbhzIdjScWSZDIWxAGk
 10.  
 11. 14 Haziran Salı 10.30  https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZYrdOyopjIiE9wvQOC0PVSPEd9oyVJHi5ZD
 12.  
 13. 16 Haziran Perşembe 16.00  https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZErcOCprz0vEtYDtpLAQzcED-IZjX6H0tSS
 14.  
 15. 20 Haziran Pazartesi 20.00  https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZErce-urTgiHtIzWCmyT1rHD7Dd5_eoY_HB

 
 
 

Tıp Dergileri

Access to 6 leading medicine journals

Erişim Adresleri

Deneme erişim süresi: 13 Nisan 2022  kadar erişime açıktır.

 

 

 Erişim kapsamı:

 

 

 
 
 

AlManhal

 
Erişim Adresi :  http://platform.almanhal.com  
Erişim tarihleri : 1 Mart – 15 Nisan 2022  

AL MANHAL - Middle East Strategic Studies Online (MESSO)

Al Manhal, Orta Doğu, Afrika ve Asya’nın öncü yayıncıları ve araştırma enstitülerinin binlerce e-kitapları, e-dergileri, e-tezleri, araştırma raporları ve konferans bildirileriyle, kütüphanenizin Arapça içeriği etkin olarak keşfetmesi için sınıfındaki en iyi teknolojilerden yararlanmasına imkan verir. Al Manhal, üniversite, devlet, okul ve halk kütüphaneleri için Arapça tam metin içinde detaylı arama yapmanızı sağlayan dünyadaki ilk ve tek veritabanıdır. Dünya standartlarındaki ürün, koleksiyon ve hizmetlerimiz, elektronik yayıncılık alanındaki 20 yıllık deneyimimiz ve 800’ün üzerinde yayınevi, kütüphaneyle ortaklığımızın sonucudur. Kongre Kütüphanesi standartları ile üniversitelere, okul ve devlet kütüphanelerine, iletme ve kurumlara ürün ve hizmet sunmaktadır.

Al Manhal veritabanı 19000’den fazla e-Kitap, 854 e-Dergi, 12267 rapor ve 9311 tez içermektedir.

 
Geri bildirim formu için tıklayınız.

PoolText Report

 
Erişim Adresi : http://www.pooltext.com/landing/institution/ksu/tr

Deneme erişim süresi: 13 Mart 2022 kadar erişime açıktır.

 

 

   

15.02.2022 tarihinden itibaren 1 ay süreli olarak @ksu.edu.tr uzantılı e-posta adreslerine deneme erişime açılmıştır.  Hesap oluşturmaya ve servis kullanımına dair adımları  PoolText Report hakkinda genel bilgilendirmeye aşağıdaki linkten ulaşılabilir. Erişim adresi: http://www.pooltext.com/landing/institution/ksu/tr  Süre Bitimi: 13.03.2022  Bu konuda webinar eğitim talebi olursa bizlerle paylaşırsanız sevinirim.

 

Dar Almandumah

 
Erişim Adresi https://search.mandumah.com

Deneme erişim süresi: 30 Ekim 2021 kadar erişime açıktır.

 

 

   

Tam metin içerik ile Arapça süreli yayınlarda ve akademik dergilerdeki araştırma ve çalışmaları bir araya getiren Dar Almandumah veritabanları, 1500’ten fazla akademik dergi, 2000’in üzerinde konferans başlıkları ve 100.000’in üzerinde tez içermektedir.  Ayrıntılı bilgiyi ekli dosyada bulabileceğiniz Dar Almandumah veritabanları şu şekildedir:

 • Edusearch
 • HumanIndex
 • IslamicInfo
 • AraBase
 • EcoLink
 • Mandumah Dissertations

Cambridge University Press

 
Erişim adresi: https://www.cambridge.org/core

 

 

 

Cambridge University Press’in dergilerini ve elektronik kitaplarını kurumuza deneme erişimi Kasım 2021 sonuna kadar erişim açık olacaktır. Deneme erişimi süresince 400’ten fazla dergiye ve 42,000’den fazla elektronik kitap okuyucularımıza kısıtlama olmaksızın erişime açıktır.   
 

Publicly Available Content Database

 
Erişim Adresi https://www.proquest.com/publiccontent/index

 

 

 

Deneme erişim süresi: 31 Aralık 2022 kadar erişime açıktır.  
 

Lexiqamus

 
Erişim Adresi :www.lexiqamus.com

 

 

 

Deneme erişim süresi: 11.07.2021-11.08.2021  
 

eOsmanlıca Eğitim Platformu ve Kelimex Sözlük Platformu

 
eOsmanlıca platformuna  https://www.eosmanlica.com/  Kelimex platformuna  http://kelimex.com.tr/
Son Erişim Tarihi : -  

eOsmanlıca eğitim platformu ve Kelimex Sözlük platformu erişiminize açılmıştır.eOsmanlıca dünya üzerinde dil eğitim hizmeti sağlayan uygulamalar incelenerek hazırlanan "şıklı ve gördüğünü yaz" tarzında testlerin olduğu oyun tadında Osmanlıca dil eğitim ve uygulamasıdır. eOsmanlıca dersleri öğrencilere kişisel geri bildirim ve alıştırmalar sunarak, onları sınıftaki eğitimlerinden en iyi şekilde yararlanmaya hazırlıyor. Gösterge panomuz sayesinde öğretmenler tüm öğrencilerini artık tek bir yerden izleyebiliyorlar. 

 eOsmanlıca Uygulaması ile; 

·   Kişiye Özel Eğitim; eOsmanlıca için hazırlanmış olan derslerin her biri temel seviyeden başlayıp ileri seviyelere kadar gitmektedir. Kullanıcı kendi seviyesini tespit ederek ileri seviyedeki derslerin kilitlerini açabilir. Unutulmaması gereken asıl konu ise eğer öğrendiğiniz derse hakim değilseniz bir sonraki dersin kilidi asla açılmayacaktır. 

·  Özel İçerikli Kurslar; eOsmanlıca için özel olarak hazırladığımız derslerle 1000 kadar kelime, 85 ders konusu ile 900’ün üzerinde cümle öğretmekteyiz. Bunun yanı sıra yazı çeşitlerinden matbu eserlerde kullanılan nesih hattını, arşiv belgelerinde kullanılan rika hattı için kurslar hazırlamaktayız. Size uygun kursu seçerek eğitiminize en hızlı şekilde başlayabilirsiniz.

·  Sertifika Sahibi Olun; eOsmanlıca ile Osmanlı Türkçesine ve yazı çeşitlerine olan hakimiyetinizi derecelendirin. A1 seviyesinden başlayarak C2 seviyesine kadar hazırlanmış testlere doğru cevaplar vererek ücretsiz eOsmanlıca Dil Sertifikasına sahip olun. İsminize özel olarak düzenlediğimiz sertifikanın isterseniz çıktısını alabilirsiniz.

·  Akademik Ek Kaynaklar; Akademik alanda çalışma yapan akademisyenler için İmla Klavuzu ile Türkçeden Osmanlıca Online Çeviri programını geliştirdik. Aynı zamanda Çeviri sekmesinde kullanıcılar kategorilerine göre eklediğiniz metinlerin çevirilerini yaparak kendi gelişimine katkı sağladığı gibi çevrilmesini istediğiniz metnin tercümesine de ücretsiz ulaşabilirsiniz.

→ eOsmanlıca platformuna  https://www.eosmanlica.com/ adresinden ulaşabilir ekte bulunan resimlerden üyelik adımlarını öğrenebilirsiniz.

 Kelimex platformu Türkçe veya Osmanlıca kelimelerin dil, tür, anlam ve etimolojik bilgisini sunan, aranan kelimeyi, benzerlerini ve türevlerini dijital kütüphanelerde bulan, aynı zamanda yıpranmadan, silinmeden dolayı okunamayan kelimeyi çözümleyen ve eski ölçü birimlerinin dönüştürülmesini sağlayan devasa sözlüktür. Kelimex'in içeriği ve diğer sözlüklerden farkı ile ilgili görseli ekte bulabilirsiniz. 

 Kelimex Uygulaması ile;

·  450.000 kelime hücresinde Türkçe ve Osmanlıca kelimelerin anlamlarını ve imlalarını bulma

·  Kamus-i Türki, Kamusu'l-Muhit, Vankulu Lügatı, İsimler Sözlüğü, Tamlama ve Deyimler gibi sözlüklerde tarama yapabilme

·  Çözümleyici özelliği ile kelimelerin yıpranması, silinmesi veya okunamaması gibi durumlarda kelime çözümleyebilme   

·  Osmanlı zamanında kullanılan ağırlık, uzunluk, takvim v.b. hesaplama ve ölçümlerinin yapılması

·  Türkçeden osmanlıcaya veya osmanlıcadan türkçeye metin çevirme

→ Kelimex platformuna  http://kelimex.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

Ebsco Konu Bazlı Veritabanları

Son Erişim Tarihi : 1 Aralık 2019
   
Veri tabanlarına ait erişim linklerini aşağıda görebilirsiniz:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

Turcademy

 
Erişim Adresi : www.turcademy.com  
Son Erişim Tarihi : 2 Kasım 2019  

Referanslar - https://www.turcademy.com/tr/referanslarimiz

Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Dora Yayınevi, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi, Seçkin Kitabevi’ne ait 5000’i aşkın Türkçe kitap elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır.

 

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı

 
Erişim Adresi :   https://esinav.tumeraltas.com.tr  
Erişim tarihleri 31 Ekim 2019  

 "Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi " Veritabanımızın yeni versiyonu olan "e-Sınav" veritabanımız üniversiteniz/kurumunuz deneme erişime açılmış olup, 31 Ekim 2019 tarihine kadar sınırsız erişim sağlanabilir. Veritabanımızdan faydalanmak için https://esinav.tumeraltas.com.tr adresine üniverisiteniz/kurumuz IP adreslerinin tanımlı olduğu ağ bilgisayarlarından veya mobil cihazlarından kayıt yapılması yeterlidir. Kullanıcı adı: ksu.edu.tr Şifre ksuiletişim üzerinden epostalara gönderilmiştir.

   
 

JOVE VERİTABANI

 
Erişim Adresi :  www.jove.com     
Erişim tarihleri : 24.04.2019-31-05.2019  

JoVE dünyada Etki Faktörü değerine (1.184) sahip olan tek video veri tabanıdır.

An itibariyle, JoVE içerisinde 10.000’den fazla video makale mevcut olup her ay 150 yeni video eklenmektedir.

Günlük olarak güncellenen JoVE içeriğindeki video makaleler, PubMed/Medline, ChemAbstracts, SciFinder ve Scopus gibi otorite kaynaklar tarafından indekslenmekte; Nature, Cell, PNAS ve PLoS gibi bilimsel çalışmalara yön veren yayınlarda atıf gösterilmektedir.

İçeriklerin görsel – işitsel olarak kullanıcıya sunulması, yazılı metinde atlanabilecek noktaların daha iyi ve daha kolay anlaşılabilmesine olanak tanımakta ve kullanıcılara vakit kazandırmaktadır.

 

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

intihal.NET

 
Erişim Adresi :  http://www.intihal.net/  
Erişim tarihleri : 16.04.2019-31-12.2019  

Lütfen kullanım sonrası görüşlerinizi yazarsanız sevirim...İlk sefer kullanacaklar kayıt olmayı site üzerinde yapabilirler.

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

GALE REFERENCE COMPLETE

 
Erişim Adresi : Her veritabanının altında yer almaktadır.  
Erişim tarihleri 20.03.2019- 20.04.2019  

 

Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altinda bir araya getirilmis koleksiyonlar toplulugudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur. Kullanımı kolay özellikler ve keşfe olanak sağlayan eşsiz arama araçları ile dünyanın önde gelen dergilerini, referans kaynaklarını, arşiv belgelerini, ansiklopedileri ve edebi kaynaklar erişiminize açılmıştır.

 

Erisim adresi: http://www.galepages.com/kahra

Egitim Videosu:  https://support.gale.com/training/videos/psx

 

 

Archives Unbound

Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır. Özellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

Erişim adresi: http://infotrac.galegroup.com/itweb/kahra?db=GDC

Egitim Videosu https://support.gale.com/training/videos/gdc

 

 

Academic OneFile

Tıp, mühendislik, fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur.  11.000’den fazlası hakemli ve 8.300’den fazlası tam metin yaklaşık 17.500 dergide 75.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır. The Times, Economist, New York Times gibi gazetelerin güncel sayılarının yanı sıra yerel ve bölgesel gazeteleri de kapsamaktadır.

Erişim adresi: http://go.galegroup.com/ps/i.do?p=GPS&sw=w&u=kahra&v=2.1&pg=BasicSearch&it=static

Egitim Videosu: https://support.gale.com/training/videos/aone

 

 

Gale Virtual Reference Library

Tüm disiplinlerde ihtiyaclariniz karsilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.

Erişim adresi: http://infotrac.galegroup.com/itweb/kahra?db=GVRL-0

Egitim Videosu: https://support.gale.com/training/videos/aone

 

 

 

Gale Literary Sources

8 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elestiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

Erişim adresi: http://infotrac.galegroup.com/itweb/kahra?db=GLS

Egitim Videosu: https://support.gale.com/training/videos/gls

 

The Times Dijital Arşiv (1785-2013) koleksiyonu

1785 yılından bu yana dünya olaylarını objektif bir şekilde kapsayan, hem dünya liderlerine hem halka hitap eden, ödüllü, devamlı yayım yapan en eski günlük gazetedir.

The Times, 200 yılı aşkın tam metin  tıpkı basımlardan oluşan 19. ve 20. yüzyılın en saygın çevrimiçi kaynaklarından biridir. Bu tarihi gazete arşivi, dünyada orjinal olarak yayımlanan kaynaklar çerçevesinde en iyi bilinen ve en çok atıf alan gazete arşivdir.

Ø 1.6 Milyon Sayfa Ø 70,000 Sayi  Ø 11.8 Milyon Haber

Erişim adresiniz: https://infotrac.galegroup.com/itweb/kahra?db=TTDA

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

Vidobu video eğitim portalı

 
Erişim Adresi :  https://www.vidobu.com/  
Erişim tarihleri 13.11.2018-130.12.2018  

“Vidobu, kişisel gelişim, mesleki gelişim, Bilişim Teknolojileri ve Hobi Eğitimleri konusunda ihtiyaç duyulan tüm bilgileri, alanında uzman eğitmenler ile tamamen Türkçe içerikler ile sağlayan online video eğitim platformudur. 10.000’den fazla eğitim videosu ile Türkiye’nin en geniş online video eğitim kütüphanesi olan Vidobu, her ay yeni eklenen en az 100 eğitim videosuyla da her geçen gün kütüphanesini genişletmektedir.”

Demo erişimini www.vidobu.com/edu adresinden öğrenciler üniversite e-maili ile kullanabilirler.

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

Turcademy E-Kitap Türkçe

 
Erişim Adresi :  http://www.turcademy.com//

Kitap Listesi

Erişim tarihleri : : 31 Ekim 2018 – 7 Aralık 2018  

Turcademy – Türkçe Akademik Yayınlar Platformu  www.turcademy.com       

Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile; ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık'a ait 3000'i aşkın Türkçe akademik kaynak elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Doğa Bilimleri, Hukuk, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarını kapsayan nitelikli dermesi ile Turcademy platformu; kullanıcılarına; öncü ve güvenilir yayınevlerinin sağlamış olduğu Türkçe akademik içeriği, kullanıcı dostu bir ara yüz ile sunmaktadır.

   
Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

SAYISAL KiTAP: Türkçe e-kitap

 
Erişim Adresi :  www.sayisalkitap.com  
Erişim tarihleri : 31 Ekim – 30 Kasım 2018  

SAYISAL KİTAP, kütüphane ve diğer kurumların ister tek tek kitap ve dergi seçerek, isterlerse koleksiyon bazında yıllık abone olabileceği ve abone olunan e-kaynakları tüm kullanıcılarına ücretsiz kullandırabileceği çevrimiçi bir platform sunar. Kütüphane kullanıcıları, SAYISAL KİTAP platformundaki kitaplara herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerindeki web görüntüleyici ile ulaşabilir, sorgulama ve filtreleme seçenekleri ile istediği kitabı bulabilir ve ücretsiz olarak okuyabilir. Kullanıcılar dilerlerse, seçtikleri kitaplardan kendi kitaplığını oluşturabilir ve okudukları kitaplar içerisinde arama ve işaretleme yapabilir. Kitapla ilgili not alma, atıf yapma, sosyal medyada bağlantı paylaşma gibi özellikleri kullanabilir.

Türk ve Dünya Edebiyatı

587

Edebiyat Dışı

505

Ankara Üni. Yayınları

21

Duvar Dergisi

21

Notos Dergisi

52

Toplam

1.186

 

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

Acland's Video Atlas of Human Anatomy

 
Erişim Adresi :  http://aclandanatomy.com/  
Erişim tarihleri : 17 Ekim – 17 Kasım 2018  

Dr. Robert Acland’ın anlatımı ile gerçek kadavra görüntüleri parçalara ayrılmış, parlak renklerle ve detaylı anlatımlar ile sunulmaktadır. 300’den fazla video kaslar, tendonlar ve eklem bölgeleri gibi hareketli yapıları günlük yaşantıda kullanıldıkları gibi göstermektedir.

Visible Body Human Anatomy Atlas; Özel çizimleri ve eklentileri ile 3D anatomi eğitim aracıdır. Mobil cihazlardan offline kullanım dahildir, mobil cihazlardan ekteki bilgiler ilgili uygulamalar ile öğrencinin heryerde kullanabilmesi için offline olarak çalışır.

Bilgisayardan erişim linki ; http://ovidsp.ovid.com/ovidweb.cgi?T=JS&NEWS=n&CSC=Y&PAGE=main&D=huaa

Mobil erişim linki : http://ovid.visiblebody.com/mobile/

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

BioOne Complete

 
Erişim Adresi :  http://www.bioone.org/  
Erişim tarihleri : 8 Ekim – 21 Kasım 2018  

BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi ve benzeri konu alanlarında yayın yapan 158 yayınevine ait 200’den fazla dergiye tek bir platforma erişim vermektedir

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

Almanhal İslam Araştırmaları

 
Erişim Adresi :  http://platform.almanhal.com/  
Erişim tarihleri : 01 Ekim - 16 Kasım 2018  

Almanhal İslam Araştırmaları veri tabanı özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğu'daki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça detaylı arama yapılabilen dünyadaki ilk  ve tek veri tabanıdır.
Orta Doğu'nun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını  tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur.

Konular:
İslam Fıkıh: : mevzuat, hukuk ve yasal hükümler içermektedir.
İslam ve Diğer Disiplinler: İslam'da diğer konular; İş Dünyasında İslam, Tıpta İslam, Siyasette İslam;  İslam'ın diğer dinlerle Kutsal kitaplar ve konular çerçevesinde detaylı ve derinlemesine karşılaştırılmasını ele alan araştırmalar
Konulara göre özelleştirilmiş İslami İlimler koleksiyonu:
a. İnanç  b. Kuran Bilimleri c. Hadis Bilimleri d. İslam Mezhepleri e. Peygamber Biyografisi f. İslam Felsefesi g. İslam Ahlakı h. İslam Kültürü ve İslam tarihi

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

Rosetta Stone Dil Eğitim Seti

 
Erişim Adresi :  http://search.ebscohost.com

Rosetta Stone Mobil Uygulama Erişim Kılavuzu :https://youtu.be/Vya2d-zCBdE

Erişim tarihleri : 23.03.2018-15.06.2018

 

Rosetta Stone Library Solution, 150'den fazla ülkede, milyonlarca insan tarafından kullanılan bilgisayar destekli online dil öğrenimi yazılımıdır. Dil eğitiminde önde gelen kurumlar tarafından tercih edilmekte olan Rosetta Stone, "var olan en iyi dil öğrenme yazılımı" olarak bilinir. Kısa sürede, eğlenerek dil öğrenmek isteyenler için akıllıca bir seçimdir. 30 farklı dili içeren, dünyanın 1 numaralı dil eğitim setidir. Rosetta Stone Library Solution veritabanı; araştırmacılarınızın ve kurum çalışanlarınızın  istifade edebileceği, ister başlangıç seviyesi olsun, isterse ileri seviyede kullanabileceği 30’un üzerinde dil içeren dünyanın en popüler dil eğitim setidir. Dünya üzerindeki her türlü eğitim kademesinden 22,000’den fazla okul, 8,000’den fazla özel şirket (Vodafone, Siemens, EasyJet, Tripadvisor, TDK, Hitachi gibi) ve 9,000’den fazla ulusal/uluslararası kâr amacı gütmeyen organizasyonun kullanmakta olduğu, dünyanın bir numaralı online dil öğrenme aracıdır. 1,000’in üzerindeki değerlendirmeye göre, 5 yıldız üzerinden 4.7 puan alan Rosetta Stone,  bu alandaki en yüksek puana sahip dil öğrenme yazılımıdır.

 

Lebib Yalkın Yayımları Deneme Veritabanı

 
Erişim Adresi :  https://www.lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/kmsiu/  
Erişim tarihleri 22.11.2017-25-12.2017  

MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veritabanı 

“Lebib Yalkın tarafından 65 yıllık tecrübe ve en son teknolojinin imkanlarıyla  geliştirilen MEVBANK Veritabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel  İçtihat ve Mevzuat ile yorumlu uzman Makalelerini içerir. MEVBANK  Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler,  tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır.  Üniversiteler için özel hazırlanan Yükseköğretim Mevzuatı’na da  veritabanımızdan ulaşabilirsiniz.”

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

SOBIAD Sosyal Bilimler Dergilerinde Atıf Arama

 
Erişim Adresi :  http://atif.sobiad.com/  
Erişim tarihleri : 14.11.2017-15-12.2017  

Sosyal Bilimler Atıf Dizini; Türkiye merkezli elektronik dergilerde bulunan hem Türkçe hem de diğer dillerde yapılmış yayınları kapsamaktadır.

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

Unicheck İntihal Tarama Motoru

 

 

Erişim Adresi : https://corp.unicheck.com/library/browser Kullanmak için Admin hesabın kayıt gerekmektdir
Erişim Tarihleri : 7-Kasım 2017 - 7  Mayıs  2018  
 

Unicheck Nedir?

Unicheck bir intihal tespit programıdır.Unicheck,sistem içinde bulunan dosyaları;web sayfaları ve veritabanları içinde tarayarak olası benzerlik ve özgünlük kontrolü yapmaktadır.Bu kontroller ile Unicheck, olası intihali önlemekle birlikte öğrencileri araştırmaya teşvik etmektedir.

Bu program sadece akademisyenler, eğitmenler veöğrenciler tarafından değil; hukukçu, yazar, gazeteci, blogcu ve SEO uzmanları tarafından da kullanılmaya elverişlidir

 

Geri bildirim formu için tıklayınız.

Gale Reference Complete

 

 

Erişim Adresi : http://infotrac.galegroup.com/itweb/kahra Kampüs dışı kullanımlarınız için şifre :Turkey
Erişim Tarihleri : 21.Eylül - 4  Kasım 2017  

 

Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altinda bir araya getirilmis koleksiyonlar toplulugudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur.

 

Academic OneFile Tip, muhendislik, fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur.  11.000’den fazlası hakemli ve 8.300’den fazlası tam metin yaklaşık 17.500 dergide 75.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.

 

InfoTrac Newsstand 2.300+’den fazla bölgesel, ulusal ve yerel gazetelerin yanı sıra, dünyanın her yerinden önde gelen yayınları bir arada sunan gazete platformudur. The Times, Economist, New York Times gibi gazetelerin yani sira yerel ve bolgesel gazeteleride kapsamaktadir.

 

Archives Unbound Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır.Ozellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

 

Gale Virtual Reference Library Tüm disiplinlerde ihtiyaçlarınız karşilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.

 

Gale Literary Sources 4 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla eleştiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

Geri bildirim formu için tıklayınız.

Brill Islam referans kaynakları

ERİŞİM ADRESLERİ

1-Index Islamicus :http://bibliographies.brillonline.com/browse/index-islamicus

2-Encyclopedia of Islam :http://referenceworks.brillonline.com/browse/encyclopaedia-of-islam-2

3-Qur’anic Studies Online

4 kaynağın bir araya gelmesinden oluşan bir pakettir.

 Erişim adresleri:

Encyclopaedia of the Qurʾān:  http://referenceworks.brillonline.com/browse/encyclopaedia-of-the-quran

Dictionary of Qurʾanic Usage : http://referenceworks.brillonline.com/browse/dictionary-of-quranic-usage

Qurʾān Concordance : http://referenceworks.brillonline.com/browse/quran-concordance

Early Western Korans : http://primarysources.brillonline.com/browse/early-western-korans

 

Kullanım kılavuzu: http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Brill%20kullanim%20kilavuzu.zip

 
Erişim tarihleri : 11.05.2017-10.06.2017

 

Geri bildirim formu için tıklayınız.

Sociology Source Ultimate veritabanı

 

Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/sxi-coverage.xls

Erişim Adresi :  http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=sxi Konularına göre başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/sxi-subject.xls
Erişim tarihleri : 15.03.2016-15.05.2017 Detaylı bilgi: https://www.ebscohost.com/academic/sociology-source-ultimate

 

Sosyoloji bölümü için Sociology Source Ultimate veritabanı:

Kapsamlı bir araştırma tecrübesi sağlamak için Sociology Source Ultimate, öncü atıf dizinlerinde endekslenmiş pek çok önemli başlığın yanı sıra önde gelen konu dizinlerinde gösterilen yüzlerce akademik tam metin dergi içermektedir. Ayrıca, kapsamlı araştırma için kitaplar, monograflar, konferans kağıtları ve diğer periyodik olmayan içerik kaynakları için kapsamlı endeksleme dahildir.

Sociology Source Ultimate, alanında uzman kişiler olan veritabanında en çok belirtilen ve en etkili yazarları kapsayan 26.000'den fazla yazar profiline sahiptir. Öğrenciler biyografik veriler ve bibliyografik bilgilerle bir yazarın mesleki odağını hızla belirleyebilirler.

•           1,000’den fazla aktif tam metin dergi

•           1,000’den fazla hakemli aktif tam metin dergi

•           620’den fazla gecikmesiz hakemli aktif tam metin dergi

•           580’den fazla Web of Science and Scopus indeksli tam metin dergi

CINAHL Complete veritabanı

 
Erişim Adresi :  http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=ccm

Erişim adresi: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=ccm

Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/ccm-coverage.xls 

Erişim tarihleri : 15.03.2016-15.05.2017

Konularına göre başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/ccm-subject.xls

Hemşirelik, Ebelik, Yardımcı Sağlık Bilimleri ve Sağlık hizmetleri CINAHL Complete veritabanı:

PubMed nasıl tıp alanında birincil danışma kaynağı ise CINAHL da hemşirelik, ebelik, yardımcı sağlık bilimleri ve sağlık hizmetleri alanlarında birincil danışma kaynağıdır. Dolayısıyla, bu alanlara yönelik bölümleri bulunan üniversiteler için olmazsa olmaz bir kaynaktır.

CINAHL Complete kendi alanında dünyanın en kapsamlı veri tabanıdır. CINAHL’da indekslenen 1400’den fazla dergi, CINAHL Complete veri tabanında tam metin olarak bulunmaktadır.

CINAHL Complete sadece dergi içeren bir veri tabanı değil, komple bir araştırma ve destek aracıdır. Ek içerik:

 ·         Yazar Bağlantıları

·         Kanıta Dayalı Bakım Dökümanları

·         Hızlı Dersler ve Arama Teknikleri

·         Araştırma Araçları

·         Aranabilir Referanslar

·         Kitaplar/Monograflar

 

SPORTDiscus with Full Text

 
Erişim Adresi :  http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=s3h Başlık listesi: https://www.ebscohost.com/titleLists/s4h-coverage.xls
Erişim tarihleri : 15.03.2016-15.05.2017

Detaylı bilgi: https://www.ebscohost.com/academic/sportdiscus-with-full-text

SPORTDiscus with Full Text, spor ve spor hekimliği dergilerine yönelik en kapsamlı tam metin kaynaktır. SPORTDiscus’ta indekslenen 670’in üzerinde dergiyi tam metin olarak içermektedir. Tam metin içeriği 1970’den itibaren sağlanmaktadır. Bu eşsiz veri tabanı içerisinde sağlık kaynakları, spor hekimliği ile alakalı en temel kaynaklar ve biyomedikal referans koleksiyonlarının tam metin dergileri bulunmaktadır.

IGI Global dergi, kitap ve video kolleksiyonu

 
Erişim Adresi :  .  http://www.igi-global.com/gateway/  
Erişim tarihleri : 25.01.2017-25.02.2017  

IGI Global yayinevi uygulamali teknoloji alaninda bilimin tum dallarini kapsayan 3400 guncel e-kitabi (2000-2017), 164 dergiyi deneme erisimine sunmaktadir. Ayrica Universite hocalarinin tum konularda yapmis olduklari 100'u askin bilimsel sunumu iceren Video koleksiyonu da erisime acilmistir. Konular Yazilim, İş ve iş idaresi,  Bilgisayar, Mühendislik,    Eğitim,   Çevre, Akilli Teknolojiler,  E-Devlet,  Bilgi Yonetimi ve Kütüphanecilik,   Medya ve İletişim, Genetik, Tıp ve sağlık koruma,   Güvenlik ve Adli Tıp, Etik, Hukuk, ve Sosyal Bilimler'dir.

Dünya Gazetesi eDünya

 
Erişim Adresi :  http://egazete.dunya.com/

Kullanıcı adı: ksu@egazete.dunya.com

Parola: ksu

 

 
Erişim tarihleri : 24.05.2016-24.08.2016  

Türkiye'de tek ve bağımsız ekonomi Gazetesi DÜNYA 36 yıldır İş Dünyası'na tarafsız haber ve yorumları ile hizmet vermektedir. Gazetenin dijital uygulaması olan eDünya üniversitemize deneme erişime açılmıştır.

Reaxys Veritabanı

Erişim Adresi :  http://www.reaxys.com/  
Erişim tarihleri : 25.02.2016-28.03.2016  

Reaxys esnek sorgulama bilgisi, birleşik sentezleme yollarının üretilmesi, raporlama, detaylı literatür incelemesi ve daha fazla özellikleri destekleyerek birleştiren kimyasal prensipler doğrultusunda kapsamlı bir veritabanı düzenlemiştir. Reaxys sizin bütün kimya sorularınızın cevaplarını içerir.  

• Organik, anorganik ya da organometalik bileşikler mevcut mudur?

• Yapısı, özellikleri ve reaksiyonları açısından bu birleşik hakkında ne biliyoruz?

• Bu birleşiği nasıl elde ederim? Sentezlemem ya da almam mı lazım?

• Başka kim bu birleşikle ya da bu reaksiyon tipinde çalışmıştır?  

Reaxys yapı ve özellik verilerini esaslı dergilerden, patentlerden ve ders kitaplarının bölümlerinden almaktadır. Veritabanının özü uygunluk için seçilmiş kapsamlı bir kimya literatür setidir. Daha ileri bir düzeyde 16 binlik periyodik yayınlar, geniş bir yelpazede farklı kimya ile ilgili dergilerden, ders kitaplarından ve konferans bildirilerinden alınarak görünüm tamamlanmıştır. Aranabilirliği artırmak için, bütün bilgiler indeksli hale getirilmiş ve kimya taksonomi prensipleri açısından organize edilmiştir.

 Reaxys veritabanı aşağıdakileri içermektedir:

 55 milyon organik, inorganik ve organometalik bileşik

36 milyon kimyasal reaksiyon

500 milyon yayınlanmış deneysel unsur

Bu eşsiz veri koleksiyonu aşağıdakilerden kaynak alınarak gerçekleştirilmiştir:

16,000 kimya ile ilgili periyodik yayından

130 konu içerikleri – herhangi diğer araştırma çözümlerinden daha fazla

240 yılın üzerinde kimya yayını kapsamı (1771–şimdiye dek)

Reaxys başlangıç sayfasından, 3 ana arama kategorisi seçeneğine sahip oluyorsunuz: literatür; reaksiyonlar ve maddeler, isimler ve formüller. Kişiye özel ayarlanmış sorgulama konuları metin- ve kimyasal yapı tabanlı girdileri desteklemektedir ve fizikokimyasal veri, spektrumlar, termodinamik, elektrokimya ve manyetokimya türlerinde kavramları içeren 500 aranabilir alanı içermektedir.

Reaxys anorganik ve organometalik kimya aramalarına olanak sağlamak için aynı zamanda bir periyodik tablo tabanlı Formül kurucusu içermektedir.

   
Geri bildirim formu için tıklayınız.

SciFinder

Erişim Adresi :  https://scifinder.cas.org Kullanıcı kaydı nasıl yapılır? Kayıt Kılavuzu Scifinder tanıyın
Erişim tarihleri : 01.04.2016-30.04.2016  

Özellikle Kimya ve Kimya ile ilgili bölümler; Biyoloji, Fizik, Eczacılık, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Polimer Mühendisliği, Malzeme ve Metalürji Mühendisliği, Farmakoloji, Nanoteknoloji, Tekstil Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği vb. bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir program olan SciFinder, 01 Nisan 2016 -30 Nisan 2016 tarihleri arasında deneme erişimine açılmıştır.

SCIFINDER'I KULLANABILMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNK ARACILIĞIYLA KAYIT İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRMENİZ GEREKMEKTEDİR.

Kayıt linkini: https://scifinder.cas.org/registration/index.html tıklayınız..

   
 

American Academy of Pediatrics (AAP)

 
Erişim Adresi :  http://www.aap.org /  
Erişim tarihleri : 25 Aralık 2015  

 

Pediatri alanında belli başlı 6 dergi yayımlamaktadır. http://www.aappublications.org/

1.       Pediatrics (2014 Etki Faktörü: 5.363)     

2.       Pediatrics in Review (2014 Etki Faktörü: 0.699)

3.       NeoReviews (2014 Etki Faktörü: 0.338)

4.       Hospital Pediatrics (2014 Etki Faktörü: 0.261)

5.       AAP News

6.       AAP Grand Rounds

Red Book® http://redbook.solutions.aap.org/, 75 yıldan fazla süredir bulaşıcı hastalıklar konusunda güvendiğiniz yegane kaynak şimdi eskisinden çok daha iyi.  Geliştirilmiş tasarımı ve arama motoru ile heryerden kolayca ulaşılabilen Red Book® Online sizlere hayat kurtaran teşhis ve tedavilere erişim sunar.

 Pediatric Care Online en gerekli pediatrik tıbbi rehberliğe hızlı erişim sunar, ve çok değerli kaynakları tek bir çatı altında toplar. Pediatric Care Online™ ile  Red Book® Online ve Pediatric Patient Education™ kütüphanelerine erişebilirsiniz. Bu klinik destek aracını kullanarak AAP Textbook of Pediatric Care, AAP Policy, Bright Futures, webinarlar, videolar, görsel kütüphane, algoritmalar, klinik hesaplamar ve daha fazlasına erişebilirsiniz.

 

Geri bildirim formu için tıklayınız..  
 

American Society of Nephgrology (ASN)

 
Erişim Adresi :  http//www.asn-online.org  
Erişim tarihleri : 31 Aralık 2015  
   

http//www.asn-online.org tamamen bilimsel ve eğitimsel amaçlar ile kurulmuştur. Amaçları arasında bilimsel bilginin ilerlemesi ile nefroloji dalının daha iyi hale getirilmesi, yeni bilgiye erişimin dergilerin yayınlanması aracılığı ile sağlanması, bilimsel toplantılar yapılması, renal hastalar için bakım kalitesini artırmak üzere ulusal sağlık politikalarını geliştirme yanlılığı, ve nefroloji alanındaki diğer ulusal ve uluslararası birlikler ve organizasyonlar ile işbirliğinde bulunmak sayılabilir.

 

The American Society of Civil Engineers (ASCE)

 
Erişim Adresi :  http://asce.org/  
Erişim tarihleri : 25 Aralık 2015  
   

1852 yılında kurulan The American Society of Civil Engineers (ASCE) http://asce.org/ 123,000’den fazla inşaat mühendisini temsil eden profesyonel bir dernektir. Dunyanin en genis arastirma ve uygulama makalelerinin sunuldugu bu koleksiyona abonelik yoluyla online olarak erişebilirsiniz.

·         Kuruluşunun üzerinden 150 yıldan fazla zaman geçmiş olan ASCE, bugün inşaat mühendisliği alanında mükemmellik konusunda dünya lideridir.

·         Dünyanın en geniş inşaat mühendisliği araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerini kapsamaktadir

·         29 Yıllık Online Arşivin tamamı, 2012 ASCE Online Research Library aboneliği kapsamındadır.

·         33 adet ASCE Dergisinin 1983 yılından günümüze dek olan tüm sayıları.

·         2000 yılından günümüze dek olan 315 ASCE Proceedings 31,000’den fazla teknik makale icerir.

 

IOS Press Elektronik Kitapları

 
Erişim Adresi :  http://ebooks.iospress.nl/  
Erişim tarihleri : 25 Aralık 2015  

Yaklaşık 900 kitaptan oluşan; konu alanları sağlık bilimlerinden (neuro, rehabilitasyon) bilgisayar bilimlerine (AI) ve kentsel çalışmalara kadar uzanan bir aralıktadır. Her sene yaklaşık 100 adet kitap yayınlamaktadır. Konu alanları aşağıda sıralanmıştır.

 

Geri bildirim formu için tıklayınız.  
 

 

İletişim: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Tel: +90 (344) 3001091-8 faks:300092 Avşar Kampüsü  Kahramanmaraş