KÜTÜPHANE TALEP FORMLARI

KİTAP BAĞIŞI NASIL YAPARIM?

Açıklama: Ellerinde bağış kitabı bulunan ve kütüphanemize bağışta bulunmak isteyen bağışçılar  tarafından "kütüphane bağış politikasını"  okunduktan sonra,  kabul edenler,  0(344) 300-1095 nolu telefondan Şube Müdürümüz Ramazan ÇİÇEKLİOĞLU ile iletişime geçmeleri halinde, uygun görülmesi halinde gerekli işlemler başlatılır. Şehir içinde vasıta ile alınacak kadar miktarı fazla ise bilgi verilir, tarafımızdan teslim alınır. İmkanı olan kargo ile aşağıda ki adrese gönderebilir. Kargo masrafları tarafımızdan karşılanmamaktır.

Sayın Ramazan ÇİÇEKLİOĞLU

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

 Avşar Kampüsü Tel: 0344 3001095 Kahramanmaraş 46100

 


DİLEK ŞİKAYET FORMU

Form Erişim Adresi : Dilek ve şikayet formu
Açıklama: Kütüphanemizle ilgili olmasını istediğiniz düşüncelerinizi, karşılaştığınız olumsuzluk bizlerle paylaşabilir. Bu konuda yüz yüze görüşme ile taleplerinizi ilgili şube müdürlerimize iletebilirsiniz. İdari Hizmetler Şube Müdürlüğü 344 300 1095 Okuyucu Hizmetleri 344 300 1094 Teknik Hizmetler 344 300 1093


EĞİTİM TALEP FORMU

Erişim Adresi : Eğitim Talep - Oryantasyon Formu

Açıklama: Kütüphanemizde yapılan eğitimleri izlemek için  tıklayınız.. Kütüphanemizde kullanıma sunulan hizmetlerle ilgili toplu ve tekli eğitim taleplerinizi bizlerle paylaşa bilirsiniz. (Tel: 3001098-1096)


ESER TALEP FORMU

Form Erişim Adresi : https://e-kutuphane.ksu.edu.tr

Açıklama: Üniversite Kütüphanemize satın alınmasını istediğiniz  kitapları, (bilimsel, güncel, basım tarihi son 5 yıl içeren, )  Web sitemizdeki http://kutuphane.ksu.edu.tr adresinden Katalog tarama programına girerek ( http://e-kutuphane.ksu.edu.tr  ) üyeler kısmından giriş yaparak eser istek formunu doldurup  elektronik olarak  28 Şubat tarihine kadar kitap listelerini girmiş olmanız gerekmektedir. Bu tarihe kadar yapılan elektronik kitap taleplerinin listeleri Başkanlığımız tarafından çıkarılarak Bölüm başkanlığı, Dekanlık, Meslek Yüksek Okulları ve Enstitü Müdürlüklerince onaylandıktan sonra Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımızca satın alma işleri başlatılacaktır. Meslek Yüksek Okulları da kitap isteklerini web sipariş üzerine yapacakları için kütüphane kullanıcı adı ve şifre almaları gerekmektedir. (Tel: 3001098-1096) Geçen yıl satın alınan Kitaplar için bakınız.

İNTİHAL YAZILIM FORMU

Form Erişim Adresi : İntihal Üyelik Formu

Açıklama: İntihal Yazılım Programı kullanmak isteyen Tez Danışmanı Öğretim Görevlilerinin formu doldurmaları gerekmektedir. Form gönderildikten sonra bilgiler Kütüphane Teknik Personelimiz tarafından kontrol edilerek  sisteme yüklenmektedir. Formda belirtilen e-posta adresine  gelen mektupta  kullanıcı adı ve şifresi bildirilmektedir. Gerekli şifreyi sadece Öğretim Görevlileri bilmektedir. Lütfen şifreyi not ediniz, unutulma anında şifreyi unuttum kullanarak almaya çalışınızKütüphane gerek şifreden gerek rapor almadan sorumlu değildir. Lütfen kütüphaneye tez raporu almak için öğrenci göndermeyelim, Kütüphaneden  tez raporu alınması Rektörlüğümüzce yasaklanmıştır. Kütüphane sadece kayıt ve bilgi verme hizmeti sunmaktadır. Yönerge gereği tez raporu çıktısı almak görevi  tez danışmanı sorumluluğundadır. Giriş yaptıktan sonra kullanım kılavuzları takip ederek rapor alabilir. Üstteki kullanım kılavuzları sizlere yardımcı olacaktır.  Üniversitemiz için ayrılmış olan kullanıcı girişi kontenjanı sınırlı olduğundan Turnitin programı için sadece tez  danışmanları, Ithenticate (makale) için Prof. Doç. ve Dr. Öğretim Üyesi  müracaatları kabul edilmektedir. Form doldurma sonrası telefonları Tel: 3001098-1096 arayarak bilgi verilmesi halinde kayıt daha hızlı gerçekleşir.

ISBN TALEP FORMU

Form Erişim Adresi : ISBN Basılı Kitap Formu ISBN e-Kitap Formu

 Açıklama: Üniversitemiz yayınları için ISBN VE ISSN müracaatı kütüphanemiz üzerinden yapılmaktadır. Müracaat edecekler yayın kurulu kararı çıkan kitapları için  ISBN BASILI KITAP TALEP FORMUNU VEYA ISBN BASILI E-KITAP TALEP FORMUNU belgeler kısmında indirerek doldurup EBYS SİSTEMİ üzerinden Rektörlük kanalıyla Daire Başkanlığımıza göndermeleri gerekmektedir. Kitap basım sonrası derleme kütüphanelerine yayın gönderme tamam ilgili birim sorumludur.  ISBN/Elektronik Kaynaklar / İntihal Yazılım 344 3001096-1098.

KÜTÜPHANEDE KİME SORSAM?

Kütüphane Hizmetleri hakkında Videolu Sunumlara bakınız. Burada yer almayan bilgiler konusunda Konu uzmanları ve  İlgili Şube Müdürleri ile iletişime geçebilirsiniz. 
 
DANIŞMA VE HALKLA İLİŞKİLER: Şahmendar ÖZARSLAN 0 344 300 10 87
     
OKUYUCU  HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ İLGİLİ PERSONEL Telefon
Genel kitap koleksiyonu (Kat 1) Kütüphaneci Hacı Mehmet BOLAT  
Kitap ödünç alma, iade, kayıp, mezuniyet, şifremi unuttum. vb. Kütüphaneci Hacı Mehmet BOLAT 0 344 300 1086
Ödünç verme bankosu Vakkas DEMİRHAN, Ayşe Gül CANCAN, İbrahim HAYIRSÖZ 0344 300 1089
Şube Müdürü  Abdi KARAKÜÇÜK 344 300 1094
     
TEKNİK HİZMETLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ    
Veritabanları, İntihal Programları, Kütüphanecilik Hizmetleri Kütüphaneci Cuma HACIİBRAHİMOĞLU 0 344 300 1096
Veritabanları, İntihal Programları, Kütüphanecilik Hizmetleri Kütüphaneci  Gökçe DEĞİRMENCİ 0 344 300 1098
TÜBESS, Kütüphanelerarası eser istek Kütüphaneci  Seçil AK 0 344 300 4331
Süreli Yayınlar, tezler, açık erişim Kütüphaneci  Haci BİLMEN 0 344 300 1085
Şube Müdürü Gülderen ASLAN 0 344 300 1093
     
İDARİ HİZMETLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ    
Satın Alma Şef Rabet DEMİR 0 344 300 1099
Destek ve bina Hizmetleri Şef Hamdi EŞİN 0 344 300 4333
Yazı İşleri Tamer İSKENDER 0 344 300 4330
DANIŞMA VE HALKLA İLİŞKİLER: Şahmendar ÖZARSLAN 0 344 300 10 87
Kütüphane Güvenlik Erkan AĞÇA 0 344 300 10 87
Bağış kitaplar: Ramazan ÇİÇEKLİOĞLU 0 344 300 1095
Şube Müdürü Ramazan ÇİÇEKLİOĞLU 0 344 300 1095
 
 

 Açıklama: Üniversitemiz kütüphanesi web sayfasında erişemediğiniz bilgiler için  formu doldurarak veya e-posta kutuphane@ksu.edu.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

KÜTÜPHANELERARASI ESER İSTEK

Form Erişim Adresi : Kitap Ödünç Formu
ıklama: Üniversitemizde KÜTÜPHANE KATALOGUNDA bulunmayan başka üniversite kütüphanesinde bulunan kitapları servisten talep edilmesi halinde karşı üniversiteden getirtilerek araştırmacıya teslim edilir. Kargo masrafları araştırmacı tarafından karşılanır. Kitap ödünç süresini karşı üniversite kütüphanesi belirler.  Bu hizmeti kullanmak için Kütüphane otomasyonunda giriş yaparak KAO formu doldurarak gönderebilirsiniz.Bilgi giriş formu alta yer alan TUBESS bilgi girişi ile aynı form üzerinden istek yepılır. Öncelikle yardım dosyasına bakınız   0(344) 300-4331

TUBESS TEZ İSTEK FORMU

Kullanıcılarımızın kütüphaneye gelerek veya internet üzerinden Tez istek formunu doldurmaları gerekmektedir. Öncelikle yardım dosyasına bakınız.    TUBESS Formu https://e-kutuphane.ksu.edu.tr adresinden oturum açarak üye işlemleri altında bulunan KAÖ İstek formu doldurulur. (Üye Kodunuz; öğrenci iseniz öğrenci numaranız, Akademik personel yada idari personel iseniz Sicil no veya T.C Kimlik numaranız ; Şifreniz; ile giriş yapabilirsiniz. 

Araştırmacılarımız bir seferde en fazla 5 tez talebinde bulunabilir.  TÜBESS sorumlusu tarafından TÜBESS sistemine  tez isteğiniz iletilir. İsteğiniz YÖK'den karşılandıktan sonra; tezi ne zaman ve nereden alacağınız bilgisi telefon ya da e-posta ile tarafınıza iletilir. Ayrıntılı bilgi almak için TUBESS/KİTS Kütüphaneler arası İşbirliği/  0(344) 300-4331 numaralı telefonu arayabilir, ya da secilak@ksu.edu.tr  adresine e-posta gönderebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: TÜBESS üzerinden istekte bulunulan tez ücretsiz olup, TÜBESS sorumlusuna elektronik olarak sağlanmaktadır; fakat TÜBESS Katılım Protokolü’nün 6.3.5. maddesi gereğince tezi istekte bulunan kişiye tezin sadece BASILI formatı teslim edileceğinden dolayı çıktı ücreti alınacaktır.

VERİTABANI TALEP FORMU

Erişim Adresi : Veritabanı Talep Formu

Açıklama: Üniversitemizin abone ve EKUAL kapsamında erişime açık olan veritabanları içerisinde yer almayan, abone olunması halinde bölüm akademik ilerleme için yararlı olacağına kanaat getirdiğiniz veritabanlarını önce deneme erişim açılma talebini kütüphaneye ileterek, deneme sürüm için kutuphane@ksu.edu.tr adresine e-posta gönderiniz. Kurumsal  deneme sürüm istekleri daire başkanlığımız üzerinden yapılmaktadır. Kullanım sonrasında talep formu doldurarak en az 5 öğretim üyesi tarafından talep edilmesi halinde bütçe imkanları ölçüsünde abone çalışmaları yapılır. Bu işlem her yılın 10. ve 11. ayları içerisinde gerçekleşir. Gerekli şartları taşımayan durumlarda müracaat kabul edilmez. Lütfen talep edilen veritabanın içerik bilgilerine mevcut veritabanlarında olmadığı konusunda gerekli araştırmaları önceden yapınız.   Mevcut Veritabanlarımız için bakınız. Her yılın 10. ve 11. aylarında form doldurduktan sonra EBYS sistemi üzerinden Rektör kananıyla Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı  iletilir.