Veritabanları Eğtim Sunumları

Ebsco Eğitim Sunumları

 
 

 

26 Mayıs 2021 Tarihli Sunum Adresi :  Eğitim Sunumları  

Ebsco ürünlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyacınız olan tüm desteği ve eğitimi bu sayfalarda bulabilirsiniz.

   

EKUAL Eğitim Sunumları

 
Sunum Adresi :  Ekual Eğitim Sunumları

 

   

EKUAL Veritabanları için ULAKBİM tarafından yapılan eğitim toplantıları ve sunumlarına buradan erişim sağlayabilirsiniz. Burada sadece Ekual veritabanları yer almaktadır.

   

Springer Nature Yazar Çalıştayı

 
Sunum Adresi :  Springer Nature Yazar Çalıştayı Sunumu

Poster

Düzenleme tarihi : : 6 Kasım Salı 2018 Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ve Springer Nature işbirliği ile üniversitemiz akademik personeli ve yüksek lisans ve doktora öğrencilerine bilimsel dergilerde yazarlık konusunda eğitim verildi.

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitim kapsamında Springer Nature Lisanslama Müdürü Selin ŞENCANLI tarafından katılımcılara; makale hazırlama, yazım teknikleri, cümle, paragraf akıcılığı,  bilimsel araştırmaların yayınlanması, yayın sürecinde izlenmesi gereken yollar, yazma ve manuscript hazırlama tekniklerinden dergi seçimine, editör sürecinden geçip yayınlanmasına kadar olan yolculuğu hakkında bilgiler verildi.

Çok sayıda akademik personel ve öğrencinin interaktif katılımıyla gerçekleştirilen eğitim sunumunun ardından Konuşmacı Selin Şencanlı, konuya ilişkin soruları cevaplandırdı.

KSU HABER  

ProQuest Dissertations & Theses (PQDT)

 
Sunum Adresi :  ProQust Sunumu

17.05.2019 yapılan Online Eğitim sunumlara eklendi.

Düzenleme tarihi : : 18 Ekim 2018 Senem Ayşe Konferans Salonu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından üniversite personeline veri tabanlarının etkin kullanımı eğitimi verildi.

KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitim kapsamında ProQuest Eğitim Uzmanı Hazal Yılmaz tarafından katılımcılara ProQuest Dissertations & Theses Global Tez Veritabanı, Ebook Central, Elektronik Kitap Veritabanı, Agricultural Environmental Science Database Veritabanının etkin kullanımına ilişkin bilgiler verildi.

Çok sayıda akademik personel ve öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim sunumunun ardından Eğitim Uzmanı Hazal Yılmaz, konuya ilişkin soruları cevaplandırdı.

KSU HABER  

Web of Science Eğitim Sunumları

 
Sunum Adresi :  Eğitim Sunumları

 

Web of Science arayüzüne  sunumu  

Web of Science ürünlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyacınız olan tüm desteği ve eğitimi bu sayfalarda bulabilirsiniz.

   

 

Kütüphanemiz Ankos - Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu ve TÜBİTAK Ekual - Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı üyesidir.

İletişim: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Tel: +90 (344) 3001091-8 faks:300092 Avşar Kampüsü  Kahramanmaraş