TÜBESS Tez İstek Kuralları ve İstek Formu

TÜBESS Tez Hizmeti;
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) , Türkiye Belge Sağlama Sistemi (TÜBESS), aralılığıyla, YÖK Tez Merkezi''nden tam metni indirilemeyen tezlerin bu sistem aracılığı ile YÖK'' TEZ Merkezinden tedarik edilme  hizmetidir.
 

Kimler Yararlanabilir:

-Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, TÜBESS hizmetinden KSÜ akademik/idari personeli ve Yüksek Lisans, Doktora öğrencileri yararlanır.

-Aylık sadece 5 tez isteği karşılanır.

Öncelikli Yapmanız Gerekenler:

- 1.Aşama:
İstekte bulunmadan önce, aradığınız tezin YÖK Tez Merkezi (https://tez.yok.gov.tr) üzerinden indirilip indirilmediğini kontrol ediniz; yalnızca İNDİRİLEMEYEN ve ilgili tez numarasının hemen yanında "Bu tezin, veri tabanı üzerinden yayınlanma izni bulunmamaktadır. Yayınlanma izni olmayan tezlerin basılı kopyalarına üniversite kütüphaneniz aracılığıyla (TÜBESS üzerinden) erişebilirsiniz." ibaresi olan tezleri istekte bulunabilirsiniz.

İNDİRİLEMEYEN tez örneği:

Tarih kısıtlı tez örneği:

YÖK Tez Veri Tabanında yazarı tarafından belirli bir tarihe kadar kısıtlanmış olan tezleri lütfen istekte bulunmayınız.

-2. Aşama:
Aşağıdaki online form üzerinden tez isteğinizi yapınız.

-3.Aşama:
KSÜ  TÜBESS sorumlusu (Teknik Personel Gökçe Değirmenci tel :3001098 ) tarafından TÜBESS sistemine girilecek olan tez isteğiniz YÖK'den karşılandıktan sonra, form üzerinde belirttiğiniz e-posta ve telefona bilgi verilecek ve istekte bulunduğunuz tezin çıktısını teslim almak için KSÜ  Kütüphanesi Teknik Hizmetler Servisine gelmeniz istenecektir.

ÖNEMLİ NOT:

TÜBESS Katılım Protokolü'nün 6.3.5. maddesi gereğince tezi istekte bulunan kişiye tezin sadece BASILI formatı teslim edilecektir.

Tezin sayfası fotokopi servisince hesaplanarak ücret tahsil edilecektir. 

 

Kütüphanemiz Ankos - Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu ve TÜBİTAK Ekual - Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı üyesidir.

İletişim: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Tel: +90 (344) 3001091-8 faks:3001092 Avşar Kampüsü  Kahramanmaraş