Referans Yönetim Sistemleri

Veritabanları

Applied Science & Business Periodicals Retrospective Retro Index

Erişim Adresi : http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=asb

Kullanım Kılavuzu    Yayın listesi

  Lisans Süresi ; 2015-

Applied Science & Business Periodicals Retrospective, 1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,5 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veri tabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içerir. 


Bookcites Kitap Atıf Dizini

Erişim Adresi : https://bookcites.com

 

  Lisans Süresi ;2022-
BookCites Türkiye merkezli yayıncıların yayımladığı kitapları temel alan bir atıf dizinidir. Böylece Türkiye merkezli yayıncılar tarafından yayımlanan binlerce kitabın ve hakemli konferanslar/sempozyumlar sonucu yayımlanan akademik kitaplarda bulunan atıfları kapsamayı amaçlar. BookCites aynı zamanda akademik bir veri tabanıdır. Kullanıcı tek arama panelinden binlerce kitap ve kitap bölümü içerisinden arama yapabilir. BookCites ile araştırmacılar açık erişimli kitapların tam metinlerine de kolaylıkla ulaşabilirler

Britannica Online

Abone
  Lisans Süresi ; 2015-
Erişim Adresi : http://search.eb.com

Yardım

Sanat ve edebiyat, dünya ve coğrafya, sağlık ve tıp, felsefe ve din, spor ve eğlence, bilim ve matematik, yaşambilimi, toplum ve beşeri bilim, doğa bilimleri, teknoloji ve tarih vb. 120,000 madde halinde düzenlenmiş ansiklopedik bilgiler, dünya atlası, görüntü ve resimler, sözlük ve kavramlar dizisi, bazı dergilerden alınmış 300,000 makale, haber başlıkları ve web kaynakları rehberliği içeren çok yönlü bir genel bilgi kaynağı. 

BMJ Online Journals

Erişim Adresi : http://journals.bmj.com/

27 Dergi Yardım

  2007-2010 20 Nisan 2007 - 20 Nisan 2009 abonelik dönemi yılları erişime açıktır
.

CAB Abstracts

Erişim Adresi : http://www.cabdirect.org/

Yardım

 

736 Dergi Listesi

•1973’den günümüze 9 milyonun üzerinde özet bilgi sunan bibliyografik bir veritabanıdır.
•130,000’in üzerinde tam metin kayıt içerir. Yılda 10,000 yeni kayıt eklenmektedir.
Yıllık olarak eklenen 7.000 derginin yanında kitaplar, kitap bölümleri, gri yayınlar, konferans bildirilerini de içerir

Clinical Key

Abone
Erişim Adresi : http://www.clinicalkey.com/

 Uzaktan erişim

 

Lisans Süresi ; 2015-

 
Doktorlara en yetkili ve en güvenilir kaynaklardan ilgili klinik bilgilere her disiplinden tam metinli lider kitaplara ve yayınlara anında erişim imkânı verir.

Ebook Central (ProQuest)

Abone
Erişim Adresi : https://ebookcentral.proquest.com/lib/sutcu/home.action

Yardım ve daha geniş bilgi için sunumu izleyiniz

  Lisans Süresi ; 2015-
Genel kapsamlı Proquest elektronik kitaplara tam erişim sağlanmaktadır.
2008 Yılında üniversitemiz bölümleri tarafından seçilen
e-kitaplar listesi
Ebook Central Kullanım Kılavuzu için tıklaynız.

EbscoHost

Erişim Adresi : http://search.ebscohost.com

Arama Kılavuzu Yardım dosyası

  Lisans Süresi 2011-
  13353 Dergi

EbscoHost firmasının yukarıdaki erişim adresinden tüm veritabanlarını bir arada görebilir, arayüz dilini Türkçe olarak değiştirebilir, içerikler hakkında bilgilere ulaşabilir, ilgilendiğiniz veritabanlarını seçerek arama yapabilirsiniz.

Veritabanıları;

Academic Search Complete
Business Source Complete
DynaMed
Applied Science & Business Periodicals
Retrospective Index 

Education Index Retrospective
Humanities & Social Sciences Index Retrospective
Applied Science & Technology Index Retrospective
Social Sciences Index Retrospective

Web News Hiperkitap (eBook Collection)

Elsevier Ebooks

Erişim Adresi : https://www.sciencedirect.com/

Kullanım Klavuzu

 

Kitap Listesi

Elsevier eBooks aşağıda yer alan konu başlıkları ve yılları kapsar. Lisans Süresi ; 2015-
Agricultural, Biological, and Food Sciences 2014-16,   Biomedical Science and Medicine 2014-2016,  Chemistry 2014-2015,-Environmental Science 2014-2016,-Physics and Astronomy,2014-2015 Biochemistry, Genetics and Molecular Biology 2016,
 

Emerald eJournals Premier Collection + Arşiv + Sociology, Education Sciences eBooks

Erişim Adresi : http://www.emeraldinsight.com

Kullanım Kılavuzu Dergi Listesi Arşiv Paketi

  Lisans Süresi 2015-
306 Dergi ve 13 konu başlığında ; Muhasebe, maliye ve yasalar, eğitim, sağlık yönetimi, insan kaynakları yönetimi, endüstri sektörleri ve inovasyon, bilgi yönetimi, uluslararası işletme, kütüphane yönetimi ve kütüphanecilik, yönetim bilimleri, ekonomi ve sosyal politika, kalite yönetimi, pazarlama, faaliyet yönetimi, emlak ve mülkiyet, strateji ve genel yönetim

İlişikteki dosyalardan;

z1 - Emerald eJournals Premier dergileri ve Arşiv paketi listesi 2018: Tüm Emerald güncel dergileri ve arşiv koleksiyonuna ilişkin bilgiler bulunmaktadır.

z2 - Emerald eJournals Premier Collection: 2018 yılında 5 yeni dergi koleksiyona eklendi, toplam dergi sayısı 311 oldu.

z3 - Emerald Social Sciences eKitap Serileri: Bu aşagıdaki  e-kitaplar,  31 Aralık 2019 tarihine kadar erişime açık olacaktır. Daha çok eğitim ve sosyoloji konusunda seri kitaplar içeren Sosyal Bilimler seri kitap paketi 1999 yılından başlayan eski ciltleri de dahil olmak üzere, yeni yayımlanacaklarla birlikte söz konusu tarihe kadar erişime açık olacaktır.  Yeni kitaplar yayımlandıkça EKUAL Üyelerinin erişimine açılacaktır.  Söz konusu seri kitapların ileride ‘Perpetual Access/sürekli erişim’ hakkı olmayacaktır. Kullanımda sayfa veya bölüm indirme sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.

Sociology Kitapları için; http://www.emeraldinsight.com/action/showPublications?category=10.1555%2Fcategory.40057538

Education Kitapları için; http://www.emeraldinsight.com/action/showPublications?category=10.1555%2Fcategory.40056804

 

 

IEEExplore

Erişim Adresi : https://ieeexplore.ieee.org/

 Kullanım kılavuzu  Dergi listesi

   
  Lisans Süresi :  2015-
IEEE Xplore veritabanı, elektrik ve elektronik, bilgisayar, bilgi teknolojileri, bioteknoloji, fizik ve ilgili diğer bilimlerdeki yayınları kapsamaktadır.
IEEE Xplore® ile;
Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Institute for Electrical Engineers (IEE) tarafından 1988’den günümüze yayınlanmış bütün süreli yayınlarına (journal, transaction, magazine, letter), IEEE ve IEE tarafından 1988’den günümüze kadar gerçekleştirilmiş bütün konferanslarına ait bildirilere, bütün güncel IEEE Standartlarına, 1950-1988 arasında yayınlanmış IEEE dergileri ve konferans bildirilerinden seçilmiş makalelere, tam metin olarak erişilmektedir.

413 Dergi
1220 Konferans Serisi
2400 Standart

İdealonline

Abone
Erişim Adresi : http://www.idealonline.com.tr

Kullanım Klavuzu

 

Dergi Listesi

  Lisans Süresi ; 2015-
635 + Süreli yayın, 10.000+ Dergi Sayısı ve 80.000+ Tam Metin Makale  içeren bu veritabanı tarih, siyasal bilimler, edebiyat, sosyoloji, eğitim, ekonomi-finans, sağlık bilimleri, kültür sanat, müzik gibi alanlarda yayınlanan Türkçe hakemli ve popüler dergilerden oluşmaktadır.

İntihal.net

Erişim Adresi :http://www.intihal.net

 

 

 

  Lisans Süresi ; 2021-
Akademik çalışmalarda benzerlik tespiti yapmak için Türkiye'de üretilmiş olan  Akademik İntihal (www.intihal.net) programı EKUAL kapsamında üyelerimizin kullanımına açılmıştır.

Akademik İntihal (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. intihal.net ile çalışmanızın özgünlük testini  3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. İntihal.net farklı dosya formatlarını desteklemektedir. Programa üye olan kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler.İntihal.net herhangi bir kullanıcı sayısı veya tarama sayısı sınırı olmadan kullanılabilir. İntihal.net’de doküman tipi sınırlaması olmaksızın öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılabilir. Belgenizin otomatik olarak depoya eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz. intihal.net’de sınıf mantığı klasör sistemi üzerine kuruludur. Akademisyen hesabında, öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir ya da bir sınıf oluşturma zorunluluğu olmadan kişisel dokümanınızı test edebilirsiniz. Öğrencilerin ödevlerini yüklemesi için oluşturduğunuz sınıfın klasör kodunu bilmesi yeterlidir.

iThenticate İntihal Belirleme Yazılımı (Makale için)

Erişim Adresi : http://www.ithenticate.com/

ENG_Kullanım klavuzu

 

Lisans Süresi : 2016-

Bu program kullanmak isteyen Öğretim üyelerinin cumaibrahim[at]ksu.edu.tr adresine içerisinde; Adı soyadı, Eposta, Fakülte, Bölüm, Tel, Faks  bilgilerini içeren form göndermeleri yeterlidir. Telefon; 3001096

TÜRKÇE_Kullanım klavuzu

 

Hiperkitap

Abone

Erişim Adresi :

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011xww

Sunum

   
  Lisans Süresi ; 2015-

Hiperkitap

HiperKitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veri tabanıdır. Türkçe içerikli "Türkiye'nin ilk çevrimiçi kütüphanesi" olan HiperKitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 400’den fazla yayınevinin 22.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

 

Knovel E-Books

Abone
Erişim Adresi :  http://app.knovel.com/web/

Kullanım Klavuzu

   
  Lisans Süresi ; 2015-2021
Knovel tamamı akademik ve endüstriyel bilgi kaynaklarından oluşan; araştırmacıların, güvenilir, teknik bilgiye kolayca erişebildiği, interaktif tablo ve grafiklerle zenginleştirilmiş bir veritabanıdır.Mühendislik ile ilgili tüm konuları kapsamaktadır.

Mendeley Referans Yönetim Sistemi

Erişim Adresi : http://www.mendeley.com/

 

  Lisans Süresi ; 2016-
Mendeley araştırmacıların verimini artırabilecek bir referans yönetim sistemi olup, dünya çapında 4.5M’dan fazla kullanıcısı olan bir akademik işbirliği ağıdır. Mendeley Instititonal Edition (MIE) kullanıcılar için genişletilmiş haklar tanıyan ve kurumlar için destek sağlayan bir platform olup temel Mendeley yetkinlileri üzerine kuruludur.

MIE tarafından araştırmacı ve kütüphaneler için sağlanan genişletilmiş özellikler aşağıdaki gibidir: • 5GB kişisel depolama alanı (standard 2GB’dan farklı olarak). • Sınırsız kapalı grup kurma özelliği (standard 1 gruptan farklı olarak) • Gruplarda 25 kişiye kadar üyelik (standard 3 üyeden farklı olarak) • Kurumlar için analiz aracı

Mendeley’i Nasıl Kullanabilirim:

  • Mendeley Kurumsal Sürüm’den ve yükseltilmiş haklardan yararlanabilmek için @ksu.edu.tr  e-mail adresinizi kullanarak bir Mendeley hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınız oluşturulduktan sonra 24 saat içerisinde otomatik olarak kurumsal grubumuza dahil edilerek yükseltilmiş haklardan yararlanabileceksiniz.
  • Daha önce farklı bir e-mail ile oluşturulmuş (kişisel) Mendeley hesabınız varsa, hesabınıza giriş yaptıktan sonra kurumsal grup sayfamıza giderek sağ üstte yer alan “Join this group (tıklayınız)” linkini tıklamanız ve onay e-malini almak için kurumsal e-mail adresinizi girmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra 24 saat içerisinde otomatik olarak kurumsal grubumuza dahil edilerek yükseltilmiş haklardan yararlanabileceksiniz. Mendeley Kurumsal Grubumuz için lütfen tıklayınız
 

İlgili Dokümanlar

Micromedex Reproductive Effects

Abone
Erişim Adresi : http://www.micromedexsolutions.com/micromedex2/librarian// Rehber
  Lisans Süresi ; 2017-

 

IP Kontrollu, 5 kullanıcı sınırlıdır.

Micromedex® Çözümlerinde Reproductive Effects, evde ve işyerlerinde yaygın olarak karşılaşılan kimyasalların ve maddelerin tam kapsamlı sağlık etkileri hakkında derinlemesine incelemeler sunar. Reproductive Effects içeriği, üreme konusunda hasta veri ve teşhislerini desteklemek için gerekli bir araçtır. Potansiyel tehlikeleri tanımlamak, maruziyetleri azaltmak, olası tıbbi ve yasal komplikasyonları önlemek ve hastaları bilinçlendirmek amacıyla oluşturulmuştur.
 
Reproductive Effects aşağıdaki modülleri içerir:

*REPROTEXT® Reproductive Hazard Reference: İşyerinde sıkça karşılaşılan endüstriyel kimyasalların tüm menzilli sağlık etkileri hakkında derinlemesine incelemeler sunar.
*REPROTOX® Reproductive Hazard Information, Reprodüktif Toksikoloji Merkezi, Bethesda, MD: Fiziksel ve kimyasal çevrenin insan üremesi ve gelişimi üzerindeki etkisini kapsar.
*Shepard'ın Teratojenik Ajanlar Kataloğu, Washington Üniversitesi Pediatri Profesörü Dr. Thomas H. Shepard tarafından geliştirilmiş ve Washington Üniversitesi Pediatri Klinik Öğretim Görevlisi Dr. Janine E. Polifka tarafından ortak olarak yazılmıştır: Kimyasal maddeler, gıda katkı maddeleri, ev ürünleri, çevre kirleticileri, ilaçlar ve virüsler dahil olmak üzere teratojenik ajanlar hakkında güncel bilgiler.
*TERIS Teratogen Information System, Washington Üniversitesi tarafından geliştirilmiştir: Uyuşturucuların ve çevresel etkenlerin teratojenik etkileri hakkında güncel bilgi sağlar. Kapsamlı literatür taramalarından elde edilen ajan özetleri, üreme riskini değerlendirir ve derecelendirmeyi belirlemek için kullanılan verileri açıklar.

 

Nature Journals

JSTOR Archive Journal Content

Erişim Adresi : http://www.jstor.org Dergi Listesi : http://www.jstor.org/action/showJournals?browseType=title
   

 

Kullanım kılavuzu    Dergi Listesi

JSTOR, 1995 yılında bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak Andrew W. Mellon Vakfı tarafından kurulmuştur.JSTOR veri tabanı kapsamında multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişim sağlanabilmektedir. Ekual kapsamında 22 koleksiyona erişim vardır.

JSTOR'da dergilerin seçimi dört temel kritere dayanmaktadır: Atıf etki faktörü verileri, Alan ile ilgili uzmanların değerlendirmeleri, Dergiye abone olan kuruluş sayısı, Yayımlanmaya başladığı tarih.

PQ Dissertations & Theses

Erişim adresi: http://search.proquest.com

Kullanım Kılavuzu Sunum

Ek veritabanı Flow yönetim araçı; http://flow.proquest.com  Lisans Süresi ; 2015-

Dünyanın en kapsamlı Tez veritabanı olan PQDT, 1743’den günümüze 1.5 milyon Tam metin olmak üzere toplamda 3 milyondan fazla doktora ve master tezi içermektedir. Önde gelen uluslararası 700’den fazla üniversite ve araştırma kuruluşu tezlerini PQDT ile yayınlamaktadır. Her yıl ortalama 15.000 Tez eklenmektedir.

Reaxys

Abone
Erişim Adresi :  http://www.reaxys.com/ Lisans süresi: 07.06.2016-
  Reaxys'e başlarken  / Reaxys RehberReaxys – Önemli ve Öne Çikan Noktalar

Reaxys esnek sorgulama bilgisi, birleşik sentezleme yollarının üretilmesi, raporlama, detaylı literatür incelemesi ve daha fazla özellikleri destekleyerek birleştiren kimyasal prensipler doğrultusunda kapsamlı bir veritabanı düzenlemiştir. Reaxys sizin bütün kimya sorularınızın cevaplarını içerir.  

• Organik, anorganik ya da organometalik bileşikler mevcut mudur?

• Yapısı, özellikleri ve reaksiyonları açısından bu birleşik hakkında ne biliyoruz?

• Bu birleşiği nasıl elde ederim? Sentezlemem ya da almam mı lazım?

• Başka kim bu birleşikle ya da bu reaksiyon tipinde çalışmıştır?  

Reaxys yapı ve özellik verilerini esaslı dergilerden, patentlerden ve ders kitaplarının bölümlerinden almaktadır. Veritabanının özü uygunluk için seçilmiş kapsamlı bir kimya literatür setidir. Daha ileri bir düzeyde 16 binlik periyodik yayınlar, geniş bir yelpazede farklı kimya ile ilgili dergilerden, ders kitaplarından ve konferans bildirilerinden alınarak görünüm tamamlanmıştır. Aranabilirliği artırmak için, bütün bilgiler indeksli hale getirilmiş ve kimya taksonomi prensipleri açısından organize edilmiştir.

 Reaxys veritabanı aşağıdakileri içermektedir:

 55 milyon organik, inorganik ve organometalik bileşik

36 milyon kimyasal reaksiyon

500 milyon yayınlanmış deneysel unsur

Bu eşsiz veri koleksiyonu aşağıdakilerden kaynak alınarak gerçekleştirilmiştir:

16,000 kimya ile ilgili periyodik yayından

130 konu içerikleri – herhangi diğer araştırma çözümlerinden daha fazla

240 yılın üzerinde kimya yayını kapsamı (1771–şimdiye dek)

Reaxys başlangıç sayfasından, 3 ana arama kategorisi seçeneğine sahip oluyorsunuz: literatür; reaksiyonlar ve maddeler, isimler ve formüller. Kişiye özel ayarlanmış sorgulama konuları metin- ve kimyasal yapı tabanlı girdileri desteklemektedir ve fizikokimyasal veri, spektrumlar, termodinamik, elektrokimya ve manyetokimya türlerinde kavramları içeren 500 aranabilir alanı içermektedir.

Reaxys anorganik ve organometalik kimya aramalarına olanak sağlamak için aynı zamanda bir periyodik tablo tabanlı Formül kurucusu içermektedir.

   
 

Oxford Journals

Abone
Erişim Adresi : https://academic.oup.com/journals

Dergi Listesi

  Lisans Süresi ; 2015-2021

Erişim Yılları : 1996 -

Oxford University Press tarafından yayımlanan Dergilere  tam metin erişim sağlar.

Dergilerin konu başlıkları:
Sanat, beşeri bilimler, biyokimya,moleküler, biyoloji, çevrebilim, iletişim, bilgisayar, mühendislik,genetik, ekonomi, işletme, sağlık, tarih, dil, edebiyat, hukuk,matematik, istatistik, tıp, müzik, felsefe, siyaset bilim, din,psikoloji, sosyoloji.

 

 

Ovid Lww Total Access

Erişim Adresi : http://gateway.ovid.com/autologin.cgi

 Yardım dosyası Dergi listesi

   
  Lisans Süresi 2015-
Lippincott Williams and Wilkins (LWW) yayınevine ait LWW Total Access veri tabanı, her doktorun referans kaynağı olabilecek genel konulu anahtar dergilerin yanı sıra, özel uzmanlık dalları üzerine yazılan dergileri ve hemşirelik dergilerini de kapsamaktadır. LWW dergilerinin içindeki metinlerin tamamında anahtar kelime ile tarama yapılabilmektedir.

İcerdigi konulardan bazıları:
Kardiyoloji, Dermatoloji, Mikrobiyoloji, Noroloji, Hemsirelik, Beslenme ve Diyet, Onkoloji, Ortopedi, Genetik, Beyin Cerrahisi, Virüs Bilimi, Sağlık Yönetimi, Patoloji, Kulak - Burun - Boğaz, Diş Hekimliği, Hematoloji, Pediatri, Psikiyatri, Uroloji, Romatoloji, Geriatri & Gerontoloji ve daha pek cok tıp alanı.

Gunluk olarak guncellenen ve OvidSP platformu uzerinden erisim saglanan MEDLINE ile, 70’den fazla ülkede yayınlanan 3900’un üzerinde dergide yer alan bibliyografik kayitlara1948’den günümüze erişim sağlanmaktadır. Ovid Medline taramalarında Ovid tam metin ve açık erişim dergileri (DOAJ, PubMed Central, Mednow vb) default olarak aktif durumdadir. 

Sunum : http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/OVID_LWW_TA_SUNUM.zip

Icerik listesi:346 Dergi

OvidSP Platform kullanim videolari (Turkce ve Ingilizce) : http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/OvidSP_platform_kullanim_videolari.docx

 

Science Direct

 
Erişim Adresi : https://www.sciencedirect.com/

Dergi Listesi

  Lisans Süresi :  2016-

 Fen ve sosyal bilimleri alanındaki 2261 Dergi yi kapsar, son dört yıla ait  tam metin erişim imkanı verirken, önceki yıllara da bibliyografik erişim sağlar.

 

 

Scopus

 
Erişim Adresi : http://www.scopus.com

 

  Lisans Süresi :  2016-

 Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ile Sanat ve Beşeri Bilimler alanında yayın yapan bilimsel dergilerde yayınlanan makaleleri ve bu makalelerin atıflarını indexler

 

 

SOBIAD Sosyal Bilimler Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri Dergilerinde Atıf Dizini

 
Erişim Adresi :  http://www.sobiad.com/ Lisans süresi: 12.05.2018-
 

Kullanım Klavuzu

Sobiad Atıf Dizini HakkındaSobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 1001 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veritabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.

 
Sobiad'da;
*  1001 adet dergi bulunmaktadır.
*  258,697 adet makale bulunmaktadır.
*  5,984,198 adet atıf bulunmaktadır.
*  dergi,makale ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.

 
Hangi özellikler mevcuttur?

 
Sobiad Atıf Dizini, en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:
*  Atıfta ara,İçerikte ara olmak üzere 2 farklı arama seçeneği mevcuttur.
*  Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.
*  Her makale için yazar,özet,sayı,yıl,tür gibi bilgiler arama sonucundan makaleye tıklanarak erişilebilir, makaleler indirilebilir.
*  Bulunan sonuçlar kolayca yazdırılabilir, yazdırma öncesi düzenlenebilir.
* Kurumsal kullanım sayısı ve makale indirme sayıları istatistik raporu olarak kuruma sunulur.
 
*  www.sobiad.com mobil cihaz uyumlu bir hizmettir.

 

   
 

SpringerLink

Erişim Adresi : http://rd.springer.com/

Abone Dergi listesi

  Lisans Süresi ; 2015-
 

Kullanım Rehberi

Erişim Yılları : Limitsiz kullanım

 

Yaşam bilimleri, kimya, çevre bilimleri, davranış bilimleri, sosyal bilimler, bilgisayar bilimi, malzeme bilimi, matematik, tıp, enerji, fizik & astronomi ve mühendislik alanlarındaki 1989 dergiyi kapsamaktadır. Bu dergilerin 391 tanesi Springer Medicine koleksiyonu, 22 tanesi ise Springer’in Drugs serisini de içeren yine sağlık alanındaki ADIS koleksiyonudur. Springer’in tüm makalelerine tam metin erişim imkanı sağlayan Springer Dergi koleksiyonu limitsiz kullanım, limitsiz indirme, limitsiz çıktı alma, kampüs dışı erişim ve mobil cihazlarda kullanım özellikleri içermektedir.

 

Springer Nature 2017 e-kitap koleksiyonu

Erişim Adresi : http://rd.springer.com/

Kitap Listesi

  Lisans Süresi ; 2017
Aşağıda yer alan koleksiyon üzerini tıklayarak erişim sağlanabilir.

 

Erişim Yılı : 2017

 

Springer e kitap koleksiyundan 2017 yılına ait Chemistry and Materials Science (Kimya ve Malzeme Bilimi) , Energy (Enerji) , Engineering (Mühendislik), Business and Management (İşletme ve Yönetim), Economics and Finance (Ekonomi ve Finans), Social Sciences (Sosyal Bilimler) e-kitapları satın alınmıştır. Springer Nature ekitapları; tek seferde indirilebilir pdf, limitsiz kullanım, limitsiz indirme, limitsiz çıktı alma, kampüs dışı erişim ve mobil cihazlarda kullanım özellikleri içermektedir.

Springer Dergi Arşivi

Erişim Adresi : https://rd.springer.com/  
Erişim Yılları : Vol.1 - 1997  
   

EKUAL içerik genişletme çalışmaları kapsamında, https://rd.springer.com/ veri tabanı arşiv (backfile) sayıları için satın alma anlaşmaları yapılmıştır. Buna Gore; aşağıda yer alan Springer Journal Archive koleksiyonlarının cilt 1, sayı 1'den 1997'ye kadar olan kısmı için müzakere, abonelik ve erişim çalışmaları tamamlanarak üyelerimizin kullanımına sunulmuştur.  

Arşiv Koleksiyonları

Dergi Sayısı

Cilt Sayısı

Humanities, Social Sciences and Law

22

407

Computer Science

9

96

Earth and Environmental Sciences

11

361

Business and Economics

7

131

Behavioral Science

55

864

Biomedical & Life Science

45

10,768

Chemistry & Material Science

90

3,708

Engineering

114

1,184

Mathematics & Statistics

180

4,569

Medicine

102

7,227

Physics & Astronomy

214

4,057

 SpringerLink dergilerinin 1997'den günümüze olan güncel sayılarına erişim sağlanmasının yani sıra, arşiv sayılarına da kesintisiz erişim sağlanarak, lisans sonrası sürekli erişim hakları da (perpetual access) garanti altına alınmıştır.

 Aşağıda yer alan arşiv paketlerine ait alımlar ise 2010-2011 yıllarında açılmış olup, yeni arşiv alımları ile koleksiyon boşlukları tamamlanmıştır.  

Arşiv Koleksiyonları

Dergi Sayısı

Cilt Sayısı

Humanities, Social Sciences and Law

130

2481

Computer Science

47

536

Earth and Environmental Sciences

70

2368

Business and Economics

55

1037

 

Taylor and Francis

Erişim Adresi : www.tandfonline.com

Dergi Listesi

   
Erişim Yılları : 1997 -  
  Lisans Süresi 2016-

Veri Tabanı aboneliği 2014-2015 dönemi için yenilenmiştir. Yeni dönem lisans anlaşması ile dergi içeriğinde % 64 artış sağlanmış olup, 1.626 dergiye erişim sağlanabilecektir. Dergilere www.tandfonline.com adresi üzerinden 1997 yılı ve sonrası olarak erişim mümkündür.

Turnitin İntihal yazılım (Tezler için)

Erişim Adresi :  http://www.turnitin.com TURNITIN ARAYUZUNDE ODEV EKLERKEN DIKKAT EDILMESI GEREKEN HUSUSLAR
Erişim tarihleri : 01.09.2016-31.12.2017 Turnitin Ögretmen Kilavuzu

İntihal yazılım programını kullanmak isteyen tez danışmanlarının,  danışmanı olduğu dersin adı, unvan, adı soyadı bilgilerini 'cumaibrahim[at]ksu.edu.tr' eposta adresine bildirmeleri veya Formu doldurmaları gerekmektedir.

UpToDate

Abone
Erişim Adresi : http://www.uptodate.com/online

Mobil ve yardım dosyası  Dergi Listesi

 

 
  Lisans Süresi ; 2015-

Uptodate Anywhere versiyonu aboneliğiniz kapsamında ile kullanılabilecek en önemli özellikler şunlardır:  

 

  1. Mobil Aplikasyondan Kullanım: (PDF kılavuz ektedir.)

 

UpToDate Mobil cihazlardan nasıl kullanıır?

Bunun için iki aşamayı tamamlamak gerekir:

1.aşama - Kayıt işlemi/şifre oluşturma :

1) UpToDate’e kurum internet ağından giriniz www.uptodate.com/online
2) Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız. 
3) UpToDate kayıt sayfası üzerinde kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz 

2.aşama - Mobil aplikasyon yükleme ve giriş :

Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir. App Store ya da Google Play’dan UpToDate yazarak applikasyonu indirebilirsiniz.

 ÖNEMLI: Ekteki PDF kılavuzda ekran görüntüleri ile anlatım mevcuttur.

Kişisel hesabınıza 90 günde bir kez kurum bilgisayarlarından www.uptodate.com/online adresi üzerinden Log In (Giris) yapmak gerekmektedir. Yapılan her girişden sonra uzaktan erişim süresi otomatik olarak 90 gün uzamaktadır.

Video kilavuzlar:

Kayıt: https://www.youtube.com/watch?v=KMe69G3vBm8 

Mobil kullanım video kılavuz: https://www.youtube.com/watch?v=SaLtPjVJYHQ

 

Web Of Science

Erişim Adresi : https://www.webofscience.com/wos/woscc/basic-search

Kullanım kılavuzu

Lisans Süresi :  2016-2018  
1980 yılından günümüze, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ile Sanat ve Beşeri Bilimler alanında yayın yapan bilimsel dergilerde yayınlanan makaleleri ve bu makalelerin atıflarını indexler.

Üç veritabanından oluşur :
Science Citation Index Expanded (SCI-Expanded)
Social Science Citation Index (SSCI)
Arts & Humanities Citation Index (AHCI)

Wiley Interscience Journals

Erişim Adresi : http://www3.interscience.wiley.com

Kullanım kılavuzu Dergi Listesi (ONLİNE) 

 

Lisans Süresi ; 2018-

Wiley firmasının yayımladığı, İşletme, Kimya, Bilgisayar, Çevre, Eğitim, Mühendislik, Hukuk, Matematik, İstatistik, Fizik, Tıp, Astronomi, Psikoloji, Sosyal Bilimler konularını içerir.

 

 

İletişim: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Tel: +90 (344) 3001091-8 faks:3001092 Avşar Kampüsü  Kahramanmaraş