KAMPÜS DIŞI VERİTABANLARINA ERİŞİM YOLLARI

1- 2-  PROXY AYARLARI

Kampüs dışından eğer aşağıda yer alan EKUAL veritabanlarını  kullanmak isterseniz. Kampüs içinde internete girmek için kullandığınız Kullanıcı adı : TC. ve Şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Kampüs dışından üniversite kütüphanemizin abone olduğu (EKUAL listesi dışında olan ) veritabanlarını kullanmak için  öncelikle PROXY AYARLARI bilgisayarınıza yapmanız, sonrasında veritabanlarına bağlanmanız gereklidir.

Personel

Öğrenci

Kullanıcı Adı: Kullanıcı T.C.  numarası giriniz

Kullanıcı Adı: Öğrenci T.C. numarası giriniz.

Şifre: Kampüs internet şifreniz.

Şifre: Kampüs internet şifreniz.

 

 

YETKİM,nedir?  Türkiye’nin yüksek eğitim ve araştırma kurumları için kimlik federasyonudur. EKUAL tarafından erişime açılan veri tabanlarına yerleşke dışından YETKİM kurumsal erişim yöntemi ile erişimde Üniversitemizin sizlere vermiş olduğu kullanıcı adı  ve şifresi ile bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Web kaynakları için Tek Oturum Açma (TOA) yöntemi ile kimlik doğrulama ve yetkilendirme altyapısı sağlar. Bu altyapı ile kurumlar arası web kaynaklarına erişim basit ve güvenli olur.

YETKİM aynı zamanda eduGAIN üyesidir. eduGAIN Avrupa Akademik ağı GEANT tarafından işletilen küresel bir hizmettir.  73 farklı ülkenin eğitim ve araştırma ağları tarafından işletilen federasyonların katılımı ile 2.600’den fazla kimlik sağlayıcısı ve 1.800’den fazla hizmet sağlayıcısı aynı çatı altında toplanmıştır. Erişim adresleri altta yer alan veritabanları kısmında tarif edilmiştir.

 


Annual Reviews

Erişim Adresi : https://www.annualreviews.org/

 

  Kampüs dışı erişim:  

https://www.annualreviews.org/ linkine tıkladığınızda gelen sayfada sağ üst taraftaki "Institution Login" e tıklayın açılan pencereden "Find Your Institution" kutucuğundan "Kahramanmaras Sutcu Imam University" yazınız. Sonrasında kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirileceksiniz. Kahramanmaras Sutcu Imam Universitykullanıcı adı ve parola girişi yapıldıktan sonra, servis onayı verilerek Annual Review'e bağlanılabilir. Gizlilik politikası kabul edildikten sonra orta bölümde "Access Provided by TÜBİTAK ULAKBİM" şeklinde yazı görünecek ve makalelerin tam metinleri erişilebilir olacaktır.


Clinical Key

Abone
Erişim Adresi : http://www.clinicalkey.com/

 Uzaktan erişim

 

Lisans Süresi ; 2015-

Kampüs dışı erişim:
https://www.clinicalkey.com/#!/choose-institution Erişilmek istenen yayın için karşınıza çıkan sayfada login alınta hemen altındaki "other institution login" altında "Login via your  institution." bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında Kahramanmaras Sutcu Imam University'yi seçtikten sonra, Kahramanmaras Sutcu Imam Universitesi giriş kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise makalenin tam metnine erişebilmelisiniz

Ebook Central (ProQuest)

Abone
Erişim Adresi : https://ebookcentral.proquest.com/lib/sutcu/home.action

Yardım ve daha geniş bilgi için sunumu izleyiniz

Genel kapsamlı Proquest elektronik kitaplara tam erişim sağlanmaktadır.
2008 Yılında üniversitemiz bölümleri tarafından seçilen e-kitaplar listesi
Lisans Süresi ; 2015-
  Ebook Central Kullanım Kılavuzu için tıklaynız.
Kampüs dışı erişim:  
ProQuest Ebook Central bağlantı adresine tıklayınız.  Açılan sayfada “Kurumunuzun yerel kullanıcı girişi” bağlantısına tıklayınız.  Kahramanmaras Sutcu Imam University  kurumumuzu seçtikten sonra kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirileceksiniz. kampüs içi kullAnıcı girişi TC. ve parola girişi yaptıktan sonra  veritabanına bağlanabilirsiniz.

EbscoHost

Erişim Adresi : http://search.ebscohost.com

Arama Kılavuzu Yardım dosyası

Kampüs dışı erişim:  
Karşınıza çıkan sayfada “Institutional Login” bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında kendi üniversitenizi seçtikten sonra, kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Bazen kurum seçtikten sonra ana sayfaya tekrar yönlenebilirsiniz, lütfen tekrar “Institutional Login” bağlantısını takip edin. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında EBSCOhost tarama ekranına erişmelisiniz. Ayrıca sayfanın orta üst kısmında üniversitemizin ismini/logosunu veya EKUAL logosunu görmelisiniz.
 

Elsevier Ebooks

Erişim Adresi : https://www.sciencedirect.com/

Kullanım Klavuzu

 

Kitap Listesi

Elsevier eBooks aşağıda yer alan konu başlıkları ve yılları kapsar. Lisans Süresi ; 2015-
Agricultural, Biological, and Food Sciences 2014-16,   Biomedical Science and Medicine 2014-2016,  Chemistry 2014-2015,-Environmental Science 2014-2016,-Physics and Astronomy,2014-2015 Biochemistry, Genetics and Molecular Biology 2016,
Kampüs dışı erişim:

 https://www.sciencedirect.com/ Karşınıza çıkan sayfada "Access through your institution" bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında kendi üniversitenizi seçtikten sonra, kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise makalenin tam metnine erişebilmelisiniz. Ayrıca sayfanın orta üst kısmında üniversitenizin ismini görmelisiniz (Access provided by ... şeklinde).

Emerald eJournals Premier Collection + Arşiv + Sociology, Education Sciences eBooks

Erişim Adresi : http://www.emeraldinsight.com

Kullanım Kılavuzu Dergi Listesi Arşiv Paketi

Kampüs dışı erişim:
https://www.emerald.com/ Karşınıza çıkan sayfada "Access through your Institution" bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında kendi üniversitenizi seçtikten sonra, kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise makalenin tam metnine erişebilmelisiniz. Ayrıca sayfanın sol üst kısmında üniversitenizin ismini görmelisiniz (Welcome ... şeklinde)

IEEExplore

Erişim Adresi : https://ieeexplore.ieee.org/

 Kullanım kılavuzu  Dergi listesi

   
Kampüs dışı erişim:  
https://ieeexplore.ieee.org/  Karşınıza çıkan sayfada "Institutional Sign In" ya da "Sign in to Continue Reading" bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında kendi üniversitenizi seçtikten sonra, kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise makalenin tam metnine erişebilmelisiniz. Ayrıca sayfanın orta üst kısmında üniversitenizin ismini görmelisiniz (Access provided by ... şeklinde).

Mendeley Referans Yönetim Sistemi

Erişim Adresi : http://www.mendeley.com/

 

  Lisans Süresi ; 2016-
Kampüs dışı erişim:
 
Karşınıza çıkan sayfada "Access through your institution" bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında kendi üniversitenizi seçtikten sonra, kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise makalenin tam metnine erişebilmelisiniz. Ayrıca sayfanın orta üst kısmında üniversitenizin ismini görmelisiniz (Access provided by ... şeklinde).

Nature Journals

 
Erişim Adresi : https://www.nature.com/  
Palgrave Macmillan Journals  

Academic Journals

Dergi Listesi

Nature Journals All (46 Nature dergisi) + Academic Journals All (40 dergi) + PMJ All (47 dergi) (2018-2019)
Kampüs dışı erişim:

 https://www.nature.com/ Erişilmek istenen yayın için karşınıza çıkan sayfada "Access through your institution" bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında Kahramanmaras Sutcu Imam University seçtikten sonra, kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise makalenin tam metnine erişebilmelisiniz. Ayrıca sayfanın sağ üst kısmında üniversitenizin ismini görmelisiniz (You have full access to this article via Kahramanmaras Sutcu Imam University şeklinde)

JSTOR Archive Journal Content

Erişim Adresi : http://www.jstor.org Dergi Listesi : http://www.jstor.org/action/showJournals?browseType=title
 

Kullanım kılavuzu    Dergi Listesi 

Kampüs dışı erişim:

 
http://www.jstor.org Veritabanına bağlandıktan sonra “Login” butonuna tıklayınız. Looking for your institution? tıklayınız. Gelen arama sayfasında searc for your institution Kahramanmaras Sutcu Imam University bularak giriş kısmna ulaşınız.

Ovid Lww Total Access

Erişim Adresi : http://gateway.ovid.com/autologin.cgi

 Yardım dosyası Dergi listesi

   
Kampüs dışı erişim:  
Açılan ekranda «Institutional» bağlantısı ile devam ediniz. «Find your institution» alanında tarama kutucuğuna «Kahramanmaras Sutcu Imam University» şeklinde kurum ismimizi yazarak kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirileceksiniz.

PQ Dissertations & Theses

Erişim adresi: http://search.proquest.com

Kullanım Kılavuzu Sunum

Kampüs dışı erişim:  
http://search.proquest.com/pqdtglobal/  bağlantı adresine tıklayınız.  Açılan sayfada “Kurumunuzun yerel kullanıcı girişi” bağlantısına tıklayınız.  Kahramanmaras Sutcu Imam University  kurumumuzu seçtikten sonra kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirileceksiniz. kampüs içi kullanıcı girişi TC. ve parola girişi yaptıktan sonra ProQuest Digital Dissertations & Thesis veri tabanına bağlanabilirsiniz.

Science Direct

 
Erişim Adresi : https://www.sciencedirect.com/

Dergi Listesi

   
Kampüs dışı erişim:  

https://www.sciencedirect.com  Karşınıza çıkan sayfada "Access through your institution" bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında kendi üniversitenizi seçtikten sonra, kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise makalenin tam metnine erişebilmelisiniz. Ayrıca sayfanın orta üst kısmında üniversitenizin ismini görmelisiniz (Access provided by ... şeklinde).

 

 

Scopus

 
Erişim Adresi : http://www.scopus.com

 

   
Kampüs dışı erişim:  

 http://www.scopus.com  Karşınıza çıkan sayfada "Access through your institution" bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında kendi üniversitenizi seçtikten sonra, kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise makalenin tam metnine erişebilmelisiniz. Ayrıca sayfanın orta üst kısmında üniversitenizin ismini görmelisiniz (Access provided by ... şeklinde).

 

SpringerLink

Erişim Adresi : http://rd.springer.com/

Abone Dergi listesi

  Lisans Süresi ; 2015-
 

Kullanım Rehberi

Kampüs dışı erişim:

 

http://rd.springer.com/ Erişilmek istenen yayın için karşınıza çıkan sayfada Öz (Abstract)'ün hemen altındaki "access via your institution." bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında Kahramanmaras Sutcu Imam University'yi seçtikten sonra, Kahramanmaras Sutcu Imam Universitesi giriş kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise makalenin tam metnine erişebilmelisiniz

 

Springer Nature 2017 e-kitap koleksiyonu

Erişim Adresi : http://rd.springer.com/

Kitap Listesi

Aşağıda yer alan koleksiyon üzerini tıklayarak erişim sağlanabilir. Erişim Yılı : 2017

Springer e kitap koleksiyundan 2017 yılına ait Chemistry and Materials Science (Kimya ve Malzeme Bilimi) , Energy (Enerji) , Engineering (Mühendislik), Business and Management (İşletme ve Yönetim), Economics and Finance (Ekonomi ve Finans), Social Sciences (Sosyal Bilimler) e-kitapları satın alınmıştır. Springer Nature ekitapları; tek seferde indirilebilir pdf, limitsiz kullanım, limitsiz indirme, limitsiz çıktı alma, kampüs dışı erişim ve mobil cihazlarda kullanım özellikleri içermektedir.

 

 

Kampüs dışı erişim:
http://rd.springer.com/ Erişilmek istenen yayın için karşınıza çıkan sayfada Öz (Abstract)'ün hemen altındaki "access via your institution." bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında Kahramanmaras Sutcu Imam University'yi seçtikten sonra, Kahramanmaras Sutcu Imam Universitesi giriş kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise makalenin tam metnine erişebilmelisiniz

 

Springer Dergi Arşivi

Erişim Adresi : https://rd.springer.com/  
Erişim Yılları : Vol.1 - 1997  
   

EKUAL içerik genişletme çalışmaları kapsamında, https://rd.springer.com/ veri tabanı arşiv (backfile) sayıları için satın alma anlaşmaları yapılmıştır. Buna Gore; aşağıda yer alan Springer Journal Archive koleksiyonlarının cilt 1, sayı 1'den 1997'ye kadar olan kısmı için müzakere, abonelik ve erişim çalışmaları tamamlanarak üyelerimizin kullanımına sunulmuştur.  

Arşiv Koleksiyonları

Dergi Sayısı

Cilt Sayısı

Humanities, Social Sciences and Law

22

407

Computer Science

9

96

Earth and Environmental Sciences

11

361

Business and Economics

7

131

Behavioral Science

55

864

Biomedical & Life Science

45

10,768

Chemistry & Material Science

90

3,708

Engineering

114

1,184

Mathematics & Statistics

180

4,569

Medicine

102

7,227

Physics & Astronomy

214

4,057

 SpringerLink dergilerinin 1997'den günümüze olan güncel sayılarına erişim sağlanmasının yani sıra, arşiv sayılarına da kesintisiz erişim sağlanarak, lisans sonrası sürekli erişim hakları da (perpetual access) garanti altına alınmıştır.

 Aşağıda yer alan arşiv paketlerine ait alımlar ise 2010-2011 yıllarında açılmış olup, yeni arşiv alımları ile koleksiyon boşlukları tamamlanmıştır.  

Arşiv Koleksiyonları

Dergi Sayısı

Cilt Sayısı

Humanities, Social Sciences and Law

130

2481

Computer Science

47

536

Earth and Environmental Sciences

70

2368

Business and Economics

55

1037

 

Kampüs dışı erişim:
https://rd.springer.com/ Erişilmek istenen yayın için karşınıza çıkan sayfada Öz (Abstract)'ün hemen altındaki "access via your institution." bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında Kahramanmaras Sutcu Imam University'yi seçtikten sonra, Kahramanmaras Sutcu Imam Universitesi giriş kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise makalenin tam metnine erişebilmelisiniz

Taylor and Francis

Erişim Adresi : www.tandfonline.com

Dergi Listesi

   
Erişim Yılları : 1997 -  
Kampüs dışı erişim:  

https://www.tandfonline.com/  Karşınıza çıkan sayfada "Institutional login" bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında kendi üniversitenizi seçtikten sonra, kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise makalenin tam metnine erişebilmelisiniz. Ayrıca sayfanın orta üst kısmında üniversitenizin ismini görmelisiniz (Access provided by ... şeklinde).

Web Of Science

Erişim Adresi : https://www.webofscience.com/wos/woscc/basic-search

Kullanım kılavuzu

   
Kampüs dışı erişim:  
https://www.webofknowledge.com  Karşınıza çıkan sayfada "Institutional Sign In" başlığı altından "YETKİM - Turkish Federation" bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında kendi üniversitenizi seçtikten sonra, kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise Web of Science tarama ekranına erişebilmelisiniz. Ayrıca sayfanın orta alt kısmında ULAKBİM ya da üniversitenizin ismini görmelisiniz.

Wiley Interscience Journals

Erişim Adresi : http://www3.interscience.wiley.com

Kullanım kılavuzu Dergi Listesi (ONLİNE) 

Wiley firmasının yayımladığı, İşletme, Kimya, Bilgisayar, Çevre, Eğitim, Mühendislik, Hukuk, Matematik, İstatistik, Fizik, Tıp, Astronomi, Psikoloji, Sosyal Bilimler konularını içerir.

 

Kampüs dışı erişim:
https://onlinelibrary.wiley.com  Karşınıza çıkan sayfada "Access through your institution" bağlantısını takip etmelisiniz. Tanımlı kurumlar arasında kendi üniversitenizi seçtikten sonra, kurumsal kimlik sunucusuna yönlendirilmelisiniz. Kullanıcı adı ve parola girişi sonrasında ise makalenin tam metnine erişebilmelisiniz. Ayrıca sayfanın sol üst kısmında EKUAL logosunu ya da üniversitenizin ismini/logosunu görmelisiniz (logo üstüne farenizi götürdüğünüzde üniversite adınız görünebilir.)

 

 

İletişim: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Tel: +90 (344) 3001091-8 faks:3001092 Avşar Kampüsü  Kahramanmaraş